Facebook Google+ Twitter

Rozmowy z dalitem. Piraci nie z Karaibów

Dzisiaj w Polsce zarejestrowana została nowa partia polityczna „Libertas”. Jej założyciel Declan Ganley uczestniczył w konferencji prasowej transmitowanej przez TVP INFO. Polski dalicie pomyśl, czy jest to partia strzegąca Twoich interesów.

Flaga piratów / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/ff/Flag_of_Edward_England.svg/750px-Flag_of_Edward_England.svg.pngSłuchałem dziś, Janku, konferencji prasowej w TVP INFO, podczas której Declan Ganley poinformował, że od dziś w Polsce oficjalnie działa partia mająca od dnia 2 lutego 2009 r. zasięg europejski -„Libertas”. Określił się proeuropejczykiem, co brzmi mało szczerze w ustach człowieka, który doprowadził do odrzucenia Traktatu Lizbońskiego w referendum w Irlandii.
- Też słuchałem jego wypowiedzi, ale nie odniosłem żadnych negatywnych wrażeń. Mówił przecież o rozwoju demokracji, tak, aby obywatele Europy mieli bezpośredni wpływ na istotne podejmowane decyzje. Podstawą mają tu być ogólnonarodowe referenda.

Moim zdaniem już to powinno wzbudzić Twoją nieufność. Wyobrażasz sobie, jakie to są koszty, żeby każda decyzja UE miała być rozstrzygana w referendach? Już teraz frekwencja wyborcza jest mała, a w takiej nowej sytuacji zainteresowanie społeczeństw tą problematyką wygasłoby całkowicie. Przecież dla rozstrzygania problemów i stanowienia europejskiego prawa powoływany jest Parlament Europejski, w którym każde z państw członkowskich ma swoich przedstawicieli wybieranych w demokratycznych wyborach.
- Niby tak, ale wypada zastanowić się, czy program partii „Libertas” nie przedstawia lepszej alternatywy dla obecnie funkcjonującego systemu zarządzania w Unii Europejskiej.

Zwróć uwagę, które ugrupowania włączyły się w dniach 1 - 2 lutego 2009 r. w tworzenie tego ruchu w Polsce. Liga Polskich Rodzin - przez moment brała udział w rządzie - trzeba Ci przypominać co wtedy się działo w naszym szkolnictwie, służbie zdrowia, o swobodach obywatelskich nie wspominając? Jeden z eurodeputowanych z jej ramienia ośmieszał nas przed całą Europą przeczeniem teorii Darwina czy udowadnianiem istnienia wawelskiego smoka. Zresztą popisów miał więcej. Unia Polityki Realnej - jej założyciel i szef w ciekawy sposób widzi rolę kobiety w społeczeństwie jako maszyny do rodzenia dzieci oraz kucharki, sprzątaczki - pomocy domowej bez prawa głosu. Zwolennik skrajnego liberalizmu w gospodarce, zabójczego dla przeciętnego dalita.
- No, ale włączyły się w ten ruch też takie partie jak PSL „Piast” i Partia Regionów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.03.2009 07:35

(+) Nie chcę się tu wypowiadać na temat JKM, ckm, rkm i rg-ppanc stosowanych czasem przez różne ugrupowania w polityce lub dyskusji. Całkiem spokojnie pragnę tylko, wracając nieco na ziemię zwrócić uwagę na pana Bogusława i ważny temat, który w ciekawy sposób porusza jego artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na pewno plusem niezaprzeczalnym Pana Korwina Mikke jest bezpośredniość w wypowiadaniu nawet najbardziej niepopularnych poglądów! Jasno i spójnie: ile polityków - kobiet nie ma problemu zgodzić się z poglądami Pana Mikke, zwłaszcza w kwestiach rodziny i pozycji kobiet w społeczeństwie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

droga Pani, pisze Pani iż "Tylko że sens Twojej wypowiedzi jako całości wskazuje na wahanie, niepewność swoich sądów i osądów"

ja tymczasem odnoszę wrażenie, czytając 3 wiadomości pod rząd pisane przez tą samą osobę na ten sam temat, iż ma Pani problem z jasnym i spójnym sformułowaniem i wyrażeniem myśli...

i Proszę, nie przyjmuj moich wypowiedzi jako atak na swoją osobę

a co do Korwina, to jest jeden z niewielu polityków który bezpośrednio i otwarcie wyraża swoje poglądy dlatego też jego zwolennicy mają jak się z nim w pewnych kwestiach nie zgodzić, inni polscy politycy mają z tym problem

Komentarz został ukrytyrozwiń

hub_lan: Proszę, nie przyjmuj moich wypowiedzi jako atak na swoją osobę - jestem jak najbardziej daleka od tego!!! Masz jakieś swoje przekonania i ja to szanuję! Naprawdę.Tylko że sens Twojej wypowiedzi jako całości wskazuje na wahanie, niepewność swoich sądów i osądów! Może lepiej zostać wolnomyślicielem, niż z czasem wejść w konflikt z samym sobą? Poczytaj i pomyśl!!! Pozdrawiam: Monika

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszę jeszcze zwrócić uwagę na ten fragment Twojego komentarza: "Co do artykułu to cóż rozumiem że ktoś jest zwolennikiem jakiejś ideologi i nie mam nic przeciwko temu. To jest dział moje trzy grosze więc wolno pisać arty z subiektywną optyką." Nie zadałeś sobie trudu, aby zapoznać się z poglądami Autora tego artykułu! Próba zdeprecjonowania wartości przedstawionych tez przez umiejscowienie wypowiedzi w dziale "M3G" nie ma szans powodzenia... Pan BS nigdy nie miał takich "wpadek" jak JKM. Wiesz dlaczego? Po prostu hołduje innym wartościom, takim zwykłym LUDZKIM, pozbawionym jakiejkolwiek ideologii! Jeśli chcesz mi przeczyć, to przeczytaj najpierw tych kilkadziesiąt artykułów Pana Bogusława.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hub-Ian: Linia polityczna "Libertas" nie jest dwuznaczna! Jest bardzo jednoznaczna! Sam piszesz: "jest bardzo dziwną zbieraniną mającą w swoich szeregach właściwie wszystkie kierunki polityczne od socjalistów po skrajnych libertarian". Przeczytaj uważnie ten artykuł i wyciągnij logiczne wnioski. Piszesz dalej: "... o nie wiedziałem że oni mają jakiś program...". A dlaczego poza "wtajemniczonymi" nikt nie wie, jaki to program? Nie twierdzę, że UPR zrzesza ludzi o poglądach w pełni zgodnych z poglądami wygłaszanymi przez WODZA - to byłoby wręcz tragiczne(ale też nigdy nie słyszałam wewnętrznego głosu opozycji).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.03.2009 19:50

„Libertas” jest bardzo dziwną zbieraniną mającą w swoich szeregach właściwie wszystkie kierunki polityczne od socjalistów po skrajnych libertarian ale jej linia ideowa jest co najmniej dwuznaczna.

Szanowna Moniko (monikachicago) doradzałbym zamiast wyrażania opinii na czyjś temat na podstawie jednej wypowiedzi zapoznanie się odrobinę szerzej w zasadami głoszonymi przez JKM. Nie twierdzę że się z nim we wszystkim zgadzam ale w wielu kwestiach owszem. Jeśli przyjąć Twój standard to właściwie mogę zrównać z ziemią dowolnego polityka z dowolnej partii bo u każdego znajdę wypowiedź do której będę się mógł przyczepić.

Co do UPR to powiem tak przyzwyczaiłem się do tego że 90% ludzi ocenia tę partię na podstawie opinii wygłaszanych na jej temat przez "niezależnych" (niestety od myślenie również) dziennikarzy z których żaden nie zadał sobie trudu by przeczytać choćby program a wielu po zadaniu takiego pytania ze zdziwienie stwierdza "... o nie wiedziałem że oni mają jakiś program...".

Co do artykułu to cóż rozumiem że ktoś jest zwolennikiem jakiejś ideologi i nie mam nic przeciwko temu. To jest dział moje trzy grosze więc wolno pisać arty z subiektywną optyką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to zapowiada się świetna impreza! Na pewno też tam (gdzie?) będę! :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla pana Declana Ganleya, na zagospodarowanie jego milionów, miałabym lepszy pomysł.
Jednak to wymaga konsultacji z rozsądnymi ludzmi...., mogę dołaczyć do stolika?.. ale dla mnie ciacho proszę :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.03.2009 11:06

Moniczko, pamiętam, pamiętam, szczególnie, jak Bóg pomieszał im języki.... :))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.