Facebook Google+ Twitter

Rozmowy z dalitem. Rozdziobią nas kruki i wrony

Dalit to osoba o najniższym statusie społecznym lub wręcz umiejscowiona poza kastą w systemie stanowym Indii. Są oni „niedotykalni", przez to, że wykonują tzw.”nieczyste zawody”. Hipotetycznie w Polsce dalitem zostać może każdy.

Niebo nad Polską / Fot. Bogusław SieleckiMyślę, Janku, że w najbliższą niedzielę zrobisz zaszczyt Parlamentowi Europejskiemu wrzucając swój głos do urny wyborczej? W końcu przyjmijmy zasadę, że nic o nas bez nas! - Wydaje mi się, że kandydaci na europosłów tylko do kasy się rwą, więc pomagał im w tym nie będę!
Czyżby historia miała się powtórzyć? Do urn pójdzie znów mniejszość i wybrani przez nich pupile będą i naszymi przedstawicielami. Może znów przyjdzie nam się wstydzić, gdy jakiś polski europoseł na forum europejskim zaprzeczy teorii ewolucji, czy przekonywał będzie do istnienia wawelskiego smoka. Trudno sobie nawet wyobrazić co mogą wymyślić osobnicy nie poddający się teorii Darwina. Jeśli zgodzisz się dobrowolnie na to, żeby w Twoim imieniu przedstawicieli do PE wybrali inni, nie zawsze wolni od zaawansowanej miażdżycy czy jakiegoś zwykłego „fiksum dyrdum”, to potem nie będziesz miał moralnego prawa narzekać, że prawo europejskie jest złe, nie masz pracy i bieda Cię ciśnie. Nie może być tak, żeby wybory olewać, a potem palić opony na ulicach stolicy, czy zmuszać policjantów do słuchania płyt... chodnikowych. - Masz wiele racji. Spróbujmy zatem przeanalizować i ocenić zarejestrowane główne listy partyjne. Wspólnymi siłami może uda nam się coś sensownego wymyślić.
Najprościej na rozgrzewkę przywołać antyeuropejski, nacjonalistyczny, tańczący w szowinistycznych rytmach PiS. Pogrążony w ksenofobii rządził w Polsce przez dwa lata mając największe osiągnięcia na polu szerzenia awanturnictwa wszelakiego. Wodzuś wystawił do PE kandydaturę twarzy bez twarzy i złotoustego rzecznika bezprawia pod płaszczykiem prawa. Kiedyś niewygodnych robiono ambasadorami w „Pernambuko”, sle kawał z upłynnieniem na europosła raczej nie wyjdzie. Dalita w końcu trzeba zacząć szanować! Nie ma zamiaru spieprzać, bo tu i teraz „dziad” brzmi dumnie. W mojej ocenie PiS otrzymuje: 0 (niedostateczny nieklasyfikowalny). Czerwonej kartki nie daję tylko dlatego, że sam prezes tej partii w spocie wyborczym nawołuje do głosowania na... PO! - „Libertas” pod przywództwem nawiedzonych z LPR budzi popłoch! Może liczyć na głosy tych, którzy uważają, że mroki średniowiecza to właściwy kierunek cofania się w rozwoju. Dezintegracja europejska i dążenie do przekształcenia dalita w pańszczyźnianego chłopa , dla którego normy życia mają być ustalane między panem, wójtem a plebanem w XXI wieku zasługuje tylko na ocenę: 0 (niedostateczny nieklasyfikowalny). Czerwona kartka ani żadna inna w urnie wyborczej nie jest potrzebna.
Skrajny liberalizm UPR bez osłony socjalnej głosów dalitów przysporzyć nie może. Konserwatyzm w domu i zagrodzie nie daje kobietom żadnych szans rozwoju. Minimum podatków i brak ingerencji państwa w gospodarkę prowadziłby do sytuacji, w której każdy sobie rzepkę skrobie. Jednak państwo nie jest dżunglą, w której króluje lew zaś królik... zostaje pożarty. Unię Polityki Realnej mogę więc ocenić tylko na: 0 (niedostateczny nieklasyfikowalny).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ciekawe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pogłębiona analiza bytów politycznych w Polsce i rozsądna prognoza
szans kandydatów tych partii do PE w najbliższych wyborach.

Do wyborów należy pójść; nie pozwólmy, by mobilny elektorat
decydował za nas o sprawach Polski w UE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zawsze ciekawie napisany artykuł. Widać analityczny umysł i zdolności pisarskie! Aż żal, że ja tak nie umiem...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.06.2009 11:36

....bardzo adekwatny tytuł - do treści smutnego przesłania; bardzo smutnych konstatacji. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.06.2009 09:58

Ciekawie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.