Facebook Google+ Twitter

Rozmowy z dalitem. W poszukiwaniu zaginionej Arki

Dalit to osoba o najniższym statusie społecznym lub wręcz umiejscowiona poza kastą w systemie stanowym Indii. Są oni „niedotykalni", przez to, że wykonują tzw.”nieczyste zawody”. Hipotetycznie w Polsce dalitem zostać może każdy.

Arka Noego / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/23/Noahs_Ark.jpgNo i w ostatnią sobotę kwietnia huknęło, Janku, jak z armaty. Huknęło w Gdyni, gdy z pochylni tamtejszej stoczni spłynął samochodowiec i kontenerowiec.
- Chodzi Ci o to, że huknęły butelki szampana podczas uroczystości wodowania tych dwóch statków?

To były dwie ostatnie butelki szampana, które zostały rozbite w Stoczni Gdynia. Jak na ironię urodziny tych statków okazały się stypą zakładu. W tej smutnej uroczystości uczestniczyło blisko tysiąc stoczniowców, którzy do końca maja zasilą coraz liczniejsze grono polskich dalitów.
- Sukces zapewne miałby wielu ojców, tak spektakularna klęska jest sierotą!

Nasi politycy jakże często modlą się o powodzenie swoich przedsięwzięć, ale potem realizując już plany najchętniej posiłkują się historykami. To bardzo sprytna praktyka zważywszy, że główną różnicą między Bogiem a historykami jest fakt, iż Bóg nie może zmieniać przeszłości.
- To dlatego logiczni Holendrzy do dziś nie mogą zrozumieć, jak rząd państwa w tajemnicy przed społeczeństwem może zamienić całą gałąź swojego przemysłu na kołyskę, zwłaszcza pustą, a więc pozbawioną życia. Widać "Bóg tak chciał", więc winę lekko zrzuca się na następców! Historycy zawsze w tym dziele pomogą... Dla nas to takie normalne, praktyczne i proste!

Wprawdzie kraj nasz kończy okres budowy statków, ale ptasie radio donosi, że ostatnio pojawiły się w Polsce plany budowy Arki. Tonący brzytwy się chwyta, lub buduje Arkę. Trzeba jakoś próbować ratować siebie i najbliższych. Może uda się jeszcze wypłynąć?
- Główny architekt przedsięwzięcia oburza się twierdząc, że zaczął budować transatlantyk, który go wyniesie ponownie na szczyty. Wynika z tego, że przewiduje potop.

Coś mi się wydaje, że będzie to kolejny Latający Holender. W końcu inwestor dokładnie przypomina kapitana Van der Deckena - no może nie posturą, ale sposobem sprawowania przywództwa na pewno.
- Potrzebny mu jest zatem niszczyciel. Może być trudno, bo jak Kołyska też się wywróci, to już nie będzie miejsca na wybudowanie zwykłej tratwy, nie mówiąc o krążowniku czy nawet Arce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.05.2009 09:48

Świetne!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.04.2009 07:24

Żródła Amazonki - to brzmi całkiem nieźle, ale i tak istnieje prawdopodobienstwo napotkania jakiegoś performersa gorszego niż piranie:-))
Podobno z bieguna oderwało się jakieś kilka tysięcy km i jeszcze wolne od...
(+) nie tylko w intencji toruńskich modłów, wraz z pobożnym życzeniem, by nigdy wirus swiński nie zmutował z ludzkim.

________ mkd

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.04.2009 12:24

Pani Jadwiga ma rację, jest to wypośrodkowany gatunek: newsowo-kryzysowo-sarkastyczny z wielką domieszką czarnego humoru. Trudno tu coś dodać, a ująć - to stracić. Oczywiście, pozytywnie, zazdroszczę warsztatu i tej trudnej sztuki: "łatwości pisania". Kolejny inteligenty tekst o wielu asocjacjach myślowych! Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pięknie, pięknie:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już klasyka "czarnego humoru"! Świetny artykuł, za który mogę dać tylko plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.04.2009 20:31

+ Wspaniały, pełen (dość) czarnego humoru - kolejny odcinek "Dalita". "Wszystko co piękne dojrzewa powoli! To jest właściwy kierunek myślenia! Amazonką Arka może popłynąć jeszcze setki kilometrów poza Manaus, do serca dżungli. Tam dla tej załogi będą idealne warunki do egzystencji w zgodzie z naturą... własną! Z tubylcami będą mogli toczyć ulubione wojenki bez możliwości stałego blokowania rozwoju cywilizowanego świata." To jest to, Panie Bogdanie! Pełny profesjonalizm ! Pozdrawiam, Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) To proszę - weźcie mnie z sobą! W takiej intencji warto.... Tekst świetny, zabawny - jednym słowem: SUPER!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Majstersztyk!

"W tej intencji jestem w stanie przyłączyć się nawet do toruńskich modłów."

Proszę powiadomić kiedy te modły - deklaruję swój udział!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.