Facebook Google+ Twitter

Rozmuzykowany weekend w Toruniu

W sobotę i w niedzielę Toruń organizuje wiele ponadprzeciętnych imprez muzycznych. Będzie można wybrać się na koncerty między innymi: Grzegorza Markowskiego z zespołem Perfect, Justyny Szafran czy Let My Introduce You To The End.

Weekend w grodzie Kopernika zapowiada się niezwykle gorąco, bynajmniej nie z powodu prażącego słońca lecz nadchodzących koncertów. Osoby szukające alternatywy do "muzyki" mas, z pewnością znajdą przez te kilka dni brzmienia, które potwierdzą magię melodii i geniusz tekstów.

Sobota zapowiada się jako dzień szczególnie zróżnicowany. Gdy w plenerze podczas Igrzysk Polonijnych grać będzie Sławomir Wierzcholski wraz z Nocną Zmianą Bluesa to o godzinie 20 posłuchać będzie można ostrych, zdecydowanych, hardcorowych utworów takich zespołów jak Samolubny, Drip of Lies, The Fight, Anemia '77 oraz All Day Hell. Zapowiada się niesamowicie klimatyczny koncert biorąc pod uwagę, iż jest on organizowany z okazji urodzin klubu Pilon, i w nim oczywiście się odbędzie.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Perfect.jpgNiedzielny, muzyczny wieczór można spędzić zarówno na dworze jak i w klubie. O godzinie 21 na toruńskiej Motoarenie gwiazdą będzie Grzegorz Markowski z zespołem Perfect. Jest to wydarzenie z pewnością godne uwagi, gdyż ponadprzeciętny styl tej kapeli wprowadza słuchaczy w nietuzinkowy nastrój pełen ciekawych przemyśleń i zadumy. O godzinie 20 toruńska scena muzyczna zaprasza nas na dwa wyjątkowe wydarzenia. Pierwszym z nich jest koncert zespołu Let My Introduce You To The End w klubie Pod Aniołem. Członkowie zespołu tworzą muzykę progresywną, eksperymentalna z wyraźną nutą ambientu.

Drugim, interesującym wydarzeniem tego wieczoru będzie koncert Justyny Szafran wraz z zespołem. Odbędzie się on na Letniej Scenie na Zamku. Liderka bandu tworząc rzadko teraz spotykany klimat z łatwością przenosi swoich odbiorców w krainę muzyki aktorskiej.

Wszystkie zespoły, które w ten weekend zagoszczą w Toruniu tworzą swój osobisty, wyjątkowo oryginalny klimat. Każdy może w te dni znaleźć nutę według swojego gustu, jednak myślę, że najważniejszym faktem jest to, iż będzie można posłuchać po prostu dobrej, a w niektórych przypadkach wręcz kultowej, muzyki.

Już dzisiaj z ogromną przyjemnością chciałbym zaprezentować postać moim zdaniem genialnego, szwedzkiego, jazzowego muzyka jakim jest Jonas Kullhammar. Laureat licznych i bardzo prestiżowych nagród muzycznych zagości w Toruniu wraz ze swoim zespołem (Jonas Kullhammar Quartet) 14 sierpnia o godzinie 19 na dziedzińcu ratusza Staromiejskiego. Występ szwedów będzie uwieńczeniem Artus Jazz Festiwal.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.