Facebook Google+ Twitter

Różna zdolność do kredytu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-27 08:14

Przy takich samych dochodach i na ten sam okres w jednym banku można pozyczyć 160 tysięcy złotych, a w innym nawet dwa razy mniej - pisze "Dziennik".

Z sondy, przeprowadzonej przez gazetę wynika, że stosunkowo łagodnie zdolność kredytową liczą Polbank, PKO BP i ING Bank Śląski. Bardziej rygorystyczna jest Nordea. Dlatego można w niej dostać kredyt o wiele niższy niż w trzech pierwszych bankach - zwraca uwagę "Dziennik".

Banki na różne sposoby liczą zdolność kredytową. Jeden szacuje, że miesięczne utrzymanie jednej osoby kosztuje około 500 złotych, a drugi, że trzeba na to wydać 1 tysiąc złotych. Gazeta wyjaśnia jednak, że na sposób wyliczania zdolności kredytowych wpływa także wysokości wolnych kapitałów, którymi bank dysponuje.

Niewykluczone, że od przyszłego roku maksymalna wartość udzielanych kredytów zmniejszy się, gdyż zacznie obowiązywać rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego. Przy obliczaniu zdolności kredytowej maksymalna kwota rat nie będzie mogła przekroczyć 50 procent dochodów rodziny.

"Dziennik"

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.