Facebook Google+ Twitter

Różne aspekty samorządowej kampanii wyborczej w Szczecinie

To chyba mój ojciec Zdzisław był kiedyś autorem rozpowszechnionego później powiedzenia o głosowaniu wyborczym części naszego społeczeństwa na „chybił trafił”.

Wspólne spoty wyborcze? / Fot. Andrzej SadowskiSzczególnie w wyborach samorządowych, gdzie wybieraliśmy w miastach radnych Sejmiku wojewódzkiego, Rady Miasta i osobno prezydenta, wyborcy mogli się pogubić. Zwłaszcza, że spoty wyborcze poszczególnych kandydatów nachodziły jeden na drugi, tak że było trudno zorientować się, kto kandyduje do jakich władz.

Aby nie być gołosłownym, pokażę (na załączonym zdjęciu) na przykładzie z naszej ulicy, jak różni kandydaci do różnych władz: Dariusz Wieczorek – SLD (do Sejmiku Wojewódzkiego) - i Piotr Krzystek - zawiesił członkostwo w PO (na prezydenta Szczecina) - współistnieli na jednym billboardzie, mimo że spot wyborczy Piotrka Krzyska zasłaniał część spotu Dariusza Wieczorka.

Być może nie ma w tym nic dziwnego, bo prezydenta Szczecina wybieraliśmy jeszcze w drugiej turze i spot wyborczy Piotra Krzystka mógł być nalepiony później. Jednak dlaczego pozostawiono część spotu wyborczego Dariusza Wieczorka, może aby zasugerować nam przyszłą koalicję w Radzie Miejskiej? Zresztą zobaczcie sami.

Jak donoszą media, prezydent Piotr Krzystek jest już po wstępnych rozmowach z przedstawicielem klubu SLD, być może w sprawie utworzenia nawet nieformalnej koalicji, a przynajmniej kompromisu wszystkich sil politycznych (także z PiS) i społecznych (radni niezrzeszeni) dla dobra Szczecina. Może więc wspólne spoty wyborcze prezydenta Piotra Krzystka i przewodniczącego władz wojewódzkich SLD nie powinny dziwić?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Koalicjant
  • Koalicjant
  • 24.01.2012 17:53

Prorocze słowa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koalicje na billboardach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.