Facebook Google+ Twitter

Różne oblicza miłości. "Klatka wariatek" w Teatrze Komedia

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-03-09 18:26

W Teatrze Komedia na warszawskim Żoliborzu można zobaczyć amerykański musical "La Cage aux Folles". Został on wyreżyserowany przez Grzegorza Chrapkiewicza, a występują w nim m.in. Katarzyna Skrzynecka, Jacek Bończyk, Piotr Zelt.

 / Fot. mat. prasowe Teatru Komedia"Przestań próbować mnie zmienić. Jestem jaka jestem. Chcę sobą być..."

Musical "La cage aux folles" w warszawskim Teatrze Komedia miał premierę 2 marca i zapewne jeszcze przez długi czas będzie cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności.

Spektakl powstał na podstawie francuskiej sztuki teatralnej Jeana Poireta. Słowa piosenek i muzykę stworzył Jerry Herman, a scenariusz musicalu napisał Harvey Fierstein. Był wystawiany z wielkim powodzeniem w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach. Zdobył wiele znaczących nagród. Nie mogło go więc zabraknąć i w Polsce. Tym bardziej, ze porusza sprawy, które interesują naszych rodaków i ostatnio nie schodzą z pierwszych stron gazet. Pokazuje on życie par homoseksualnych, oraz przejawy homofobii jakie mają miejsce w społeczeństwie.

Nawet rodzicom trudno jest zaakceptować odmienne preferencje seksualne swoich dzieci, a co dopiero o tym głośno mówić. Jeszcze trudniej osobom postronnym uświadomić sobie, że nie wolno nikogo pobieżnie oceniać, nie poznając go dogłębnie. Powinniśmy być tolerancyjnym dla każdego człowieka, bez względu czy to homoseksualista, biseksualista czy transwestyta. Ważne jakim jest człowiekiem. Niby to oczywiste, ale realia wyglądają nieco inaczej.

Podobny problem ma 24 letni Georg Jean-Michel (Kamil Kula). Wychował go ojciec (Jacek Bończyk) wraz ze swoim partnerem Albinem (Paweł Tucholski). On od piątego roku życia zastępował mu matkę, poświęcając swój czas, otaczając troską i miłością. Lecz chłopak zdaje się o tym nie pamiętać. Wstydzi się, ze jego rodzice nie są tacy jak inni. Właśnie zaręczył się ze swoją ukochaną Anną ( Maria Dejmek), z którą planuje spędzić resztę swego życia. Teraz potrzebują tylko błogosławieństwa swoich rodziców. I tu pojawia się kolejny problem. Ojciec ukochanej Edouard Dindon (Piotr Zelt) jest liderem prawicowej partii z tradycją, rodziną i moralnością w nazwie i zamierza zlikwidować wszystkie kluby drag queen (w tym i ten prowadzony przez Georga, w którym Albin występuje pod pseudonimem "Zaza"). Tak oto zaczyna się ta sztuka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Klatka wariatek w teatrze i osobny odjazd w komentarzach

Komentarz został ukrytyrozwiń

a jednak są dusery :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Tomek

A wracając do drugiej części Twojej wypowiedzi, to zgadzam się z Tobą całkowicie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Nie sądzę, że publiczna dyskusja na ten temat jest na miejscu. Nie zaglądamy tu, żeby sobie prawić dusery. To przecież nie jest serwis randkowy a poważna witryna dziennikarska

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli się wybierasz na "Klatkę wariatek" w kwietniu lub maju, to warto już teraz dokonać rezerwacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że nie zdejmą sztuki pod wpływem protestu, bo chętnie bym obejrzał, mimo, że klimaty drag queen są mi obce. Ale zawsze pewnie znajdą się niezadowoleni.

Co do błędów: tylko ci ich nie robią, co nic nie robią. Kulturalnie byłoby napisać maila do autora, że w jego tekście wkradł się błąd. Nie sądzę, że publiczna dyskusja na ten temat jest na miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

prof. Miodek mówi, że i tak i tak jest dobrze http://www.youtube.com/watch?v=Oo8RTlpqDuw

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest Pani pewna ?

http://pl.bab.la/koniugacja/polski/%C5%9Bpieszy%C4%87-si%C4%99

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Manfred Dorff

Widocznie chochliki grasują.

Co ja bym bez Pana zrobiła. Jest Pan niezwykle pomocny. Dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Więc śpieszcie się ją zobaczyć... Drugi wyraz powinien być z litery s zamiast ś

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.