Facebook Google+ Twitter

Różnice płciowe nie są źródłem przemocy

Współautorzy: Maria Czerw

Skutki bezrefleksyjnie przegłosowanej Konwencji Stambulskiej mogą być opłakane, choćby dlatego, że jest ona harpunem ideologicznym. Czy członkowie rządu zapoznali się z jakimikolwiek danymi oprócz tych, które podsunęły im feministki?

 / Fot. Fot. Mateusz Max MaksiakDziałaczki, które zrobiły olbrzymie wrażenie na politykach nie są w stanie przedłożyć wiarygodnej i elementarnej ewaluacji swoich programów. Słowotwórstwu płciowemu nie towarzyszy żadna rzetelniejsza edukacja.

Jak doprowadzić do zmiany obyczajowej? Powołać się na wątpliwe metodologicznie sondaże (wszystko zależy od postawionego pytania), unikać jak ognia merytorycznej debaty, wyeksponować skrajne przypadki i dać chwilę sławy użytecznym idiotom. Pełnomocnik ds. równości jest w Polsce niemal tak głośna, jak w Ameryce Sarah Palin. Obie panie oprócz okularów na sympatycznie zadartym nosku łączy elementarna niewiedza np. ta o przemocy wobec kobiet w Skandynawii. Według zapowiedzi Agnieszki Rajewicz - Kozłowskiej jesień ma być pasmem finalizacji wielu aktów prawnych umocowanych w ideologii feministycznej, która kieruje się zasadą płciowego i seksualnego egalitaryzmu. Czy będziemy w ich wyniku szczęśliwsi? Przykład prymusów równości w Europie pokazuje, że przekładanie postulatów genderowych na życie raczej je anarchizuje, niż ułatwia.

Feministki pomijają praktyczne skutki polityki genderowej, choćby w uchodzącej za wzór Szwecji, gdzie przemoc domowa i seksualna nasila się w reakcji na działania promujące równość między płciami i tożsamościami płciowymi. Taki wniosek nasuwa analiza statystyczna z ostatnich dekad.

Europejskie studium porównawcze stawia Szwecję w czołówce krajów, w których akty gwałtu i przemocy seksualnej przypadają na 100 tys mieszkańców. Jest ich dwa razy tyle co w uchodzącej za łobuzerską Wielkiej Brytanii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.10.2012 10:55

Według regulaminu powinien być opublikowany jako "Gość dnia".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.10.2012 10:54

Tekst pojawił się w serwisie kosciol.pl kilkanaście godzin wcześniej niż na W24: http://www.kosciol.pl/article.php/20120125024315146

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jadwiga Kowalczyk

Alkoholizm podnosi ryzyko użycia przemocy w domu, podnosi to ryzyko uzależnienie jednego z członków rodziny (obojętnie czy jest to kobieta czy mężczyzna), kohabitacja, brak spokrewnienia (np. konkubenci 4-krotnie przebijają biologicznie spokrewnionych sprawców gwałtu).

Są to wszystko dowiedzione czynniki ryzyka. Nie jest nim płeć albo rodzina jako taka. Alkoholiczkami bywają kobiety. Najczęściej one zabijają dzieci. Ale nie tworzymy prawa wymierzonego w matki. Dziewczęta dorównują już chłopcom w agresji i piciu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest prosty sposób, aby nieco uciszyć narwane feministki.
Wystarczy Ustawa o zakazie ukrywania i zmiany wizerunku w miejscach publicznych.
Nie chodzi tylko o samo zakrywanie twarzy, ale także o zakaz: robienia operacji plastycznych twarzy, farbowania włosów, nakładania tynków na twarz, noszenia peruk, malowania ust, rzęs, paznokci, doklejania rzęs i paznokci, zakładania soczewek kontaktowych zmieniających naturalny kolor oczu itp., itd.
Wszystko pod pretekstem: zwalczania zagrożenia terrorystycznego.
P.S. Wszędzie w miejscach publicznych powinny być liczne lustra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W materiałach nadesłanych przez p. Jadwigę na stronach ministerstwa zebrane są akty prawne dotyczące przemocy. Lepiej gdy są one sytuowane lokalnie i powiązane z wieloma innymi paragrafami, niż oderwane od nich i kontekstu prawnego, skoncentrowane "osobno" i adresowane jednostronnie. Zabieg koncentracji przepisów wokół płci wygląda na stawianie wertykalnego słupa a prawo skuteczne, sensowne i przekonywające (szanowane) jest w przekroju całego społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcin Stanowiec Dzisiaj 12:28
W niebieskiej linii znalazłem takie dane, że 30% mężczyzn agresywnych pod wpływem alkoholu ma uszkodzony mózg. Jaka jest odpowiedzialność tych osób przy zmianach świadomości? Czy przymusowe leczenie ma sens.

Odpowiedzialność ponoszą [takie jest moje zdanie] za doprowadzenie się do tego stanu. Też rozpatrywać należałoby indywidualnie oczywiście. W momencie, kiedy dochodzi do uszkodzenia mózgu chyba nie bardzo są podstawy do obarczania odpowiedzialnością?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 14.09.2012 12:36

Uszkodzony mózg, za przyzwoleniem Boga ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dostarczyły Panie bardzo ciekawe źródła (pod linkami).

W niebieskiej linii znalazłem takie dane, że 30% mężczyzn agresywnych pod wpływem alkoholu ma uszkodzony mózg. Jaka jest odpowiedzialność tych osób przy zmianach świadomości? Czy przymusowe leczenie ma sens.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Strona Ministerstwa Sprawiedliwości:
http://ms.gov.pl/pl/informacje/news,4201,baza-danych-dla-sluzb-oraz-profesjonalistow.html

dane dotyczące placówek świadczących pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie;
przydatne informatory i poradniki dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie;
................
................
I lektura do poduszki
http://www.niebieskalinia.pl/index.php?assign=ofiary_przemocy
http://www.niebieskalinia.pl/index.php?assign=sprawcy
http://www.niebieskalinia.pl/index.php?assign=statystyki&w=1680.

Ponieważ padło tu między innymi zdanie "Przemoc króluje w związkach konkubenckich."
wystarczy, aby państwo zmusiło konkubentów do ślubów konkordatowych i zjawisko przestanie królować.
Nie wspominając o laniu baby, żeby jej wątroba nie gniła - juą żadna mamusia nie zabije swojego dziecka, ani nie dopuści, aby mąż wystrzelał wszystkich hurtem.
Ślepota ortodoksów jest porażająca.
To nie do Pana - panie Marcinie, bo szanuję pański sposób wyrażania poglądów, aczkolwiek ideologicznie nie zawsze nam po drodze.

http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.aids.gov.pl/files/epidemiologia/Sytuacja_epidemiologiczna_HIV_polska_2011.pdf

http://www.youtube.com/watch?v=OOQs63N-X8w

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.