Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

42152 miejsce

Różnicowanie cen i odpowiedzialn., w zależności od rodz. klienta?

Dawniej ceny produktów i usług były w miarę jednakowe, niezależnie od rodzaju klienta. Dzisiaj ceny i zakres odpowiedzialności za ten sam produkt, usługę mogą być zróżnicowane i to znacznie, zależnie od rodzaju klienta.

Znane jest zróżnicowanie cenowe, ze względu na to czy kupujący jest osobą prywatną, czy przedsiębiorstwem, spółką itp. np. usługi telefonii komórkowej, opłaty za media. Jest też zróżnicowanie cenowe wynikające z kampanii reklamowej jakiegoś produktu czy usługi, lub sprzedaży ostatnich egzemplarzy dostawy (serii).

I chociaż wszyscy lubimy korzystać z okazji i kupować produkty i usługi po promocyjnej (niższej) cenie, denerwuje nas że ktoś za tą samą usługę, produkt, media płaci mniej od nas, np.: last minute. W takich wypadkach odwołujemy się, do dawno zapomnianej sprawiedliwości społecznej, dlaczego my starzy klienci mamy płacić więcej niż ten nowy, w ramach kampanii reklamowej produktu, czy usługi.

Jeżeli już sprzedaż usług w zróżnicowanych cenach w zależności od tego czy jest to klient grupowy, czy indywidualny (drożej), trudno zrozumieć, to całkowicie niezrozumiałe jest różnicowanie odpowiedzialności w zależności od rodzaju klienta. Jak w tym żarcie lekarzy pogotowia o pacjentach: „Pacjent nadaje się jeszcze do leczenia, czy już tylko do uśpienia”.

Składając zgłoszenie trwałego uszczerbku na zdrowiu (nieszczęśliwego wypadku), zauważyłem, że uszczerbek na zdrowiu może być spowodowany jak wyżej lub zawałem ew. krwotokiem śródmózgowym. Ponieważ niedawno przeżyłem zawał, więc czym prędzej zgłosiłem trwały uszczerbek zdrowia przez zawał.

Jakież było moje zdziwienie, gdy już po tygodniu dostałem odmowną odpowiedź PZU Życie S.A., że po rozpatrzeniu zgłoszonego roszczenia, świadczenie nie może być przyznane, bo zgodnie z par. 27 ust. 2 odpowiedzialnością w ramach ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków Typ P, nie są objęte wszystkie choroby i stany chorobowe, nawet takie które występują nagle.

Poszedłem wyjaśnić tą sprawę w PZU, gdzie dowiedziałem się, że gdybym był ubezpieczony na warunkach grupowych ubezpieczeń pracowniczych prawdopodobnie dostałbym świadczenie, ponieważ jednak tylko kontynuuje indywidualnie ubezpieczenie pracownicze, świadczenie mi się nie należy.

Specjalistka PZU zacytowała mi par. 4 ogólnych warunków ubezpieczenia: „Za nieszczęśliwy wypadek objęty ubezpieczeniem uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyna zewnętrzną, w następstwie którego ubezpieczony, niezależnie od swojej woli, doznał trwałego uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub zmarł.


Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Cena zależy od sprzedawcy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie można różnicowa prawa ubezpieczeniowego, jeżeli składka jest ta sama!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak się tak dobrze policzy, to zachodzi pytanie czy nam się opłaca płacić składki do PZU. 3 osobowa rodzina płaci ok. 170 zł miesięcznie, tj. 2050 zł rocznie, wątpię aby miała szanse odzyskać te pieniądze. Chyba bardziej by się opłacało, odkładać pieniądze ze składek na lokaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz artykuł: Różnicowanie cen i odpowiedzialności, w zależności od rodzaju klienta?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.