Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22704 miejsce

Róznorodność w jedności to wolność ludzkości

Polska jest jednym z krajów, w których obywatele szanują i pomagają cudzoziemcom dzięki czemu jednym i drugim łatwiej zjednoczyć się w jedną wspólnotę na całej planecie co może zdarzyć sie w tym stuleciu.

 / Fot. Grzegorz LaskowskiDialog międzykulturowy, rozwijanie zasobów wiedzy i narzędzi w zakresie integracji społecznej i równego traktowania oraz nagłaśnianie problemu dyskryminacji za względu na wyznanie, światopogląd lub pochodzenie etniczne, rasowe i narodowe to zadania stawiane oświacie w Polsce oraz realizowane przez Fundację na rzecz Różnorodności Społecznej. Jedno z takich zadań zostało zrealizowane W formie seminarium "Wielokulturowość w oświacie. Działania i rozwiązania w instytucjach oświatowych w Polsce na rzecz integracji uczniów i uczennic z doświadczeniem migracyjnym.", które odbyło się 12 czerwca 2014 roku w Warszawie. Wśród wielu ciekawych tematów najbardziej kontrowersyjnym wydawał się fakt, że w 2013 roku wiele szkół za państwowe pieniądze przemieniono w miejsca praktyk religijnych co wydaje się sprzeczne z rozsądkiem obywateli kraju nad Wisłą oraz ich Konstytucją.

Seminarium rozpoczęto filmem pt. "Fatima", po którym Urszula Jędrzejczyk, Aslan Dekav i dr Mikołaj Pawlak (moderator) poruszali sprawy opisane w temacie "Instytucjonalne rozwiązania w szkołach służące integracji dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracyjnym".

Druga część seminarium opisana była w temacie "Organizacja przestrzeni szkolnej w szkołach przyjmujących dzieci i młodzież o różnym pochodzeniu kulturowym, nieznających języka polskiego i/lub o innym wyznaniu niż katolickie. Wśród panelowców byli Justyna Nowotniak, Agata Kołodziejczyk, Ewa Zając i Ewa Siegień oraz moderator dyskusji Jan Świerszcz reprezentujący organizatora.

W tej części dyskusji wspomniano o kłopotach wychowawczych związanych z nieczystością religijną. Na marginesie dyskusji autor tego tekstu doszedł do wniosku, że tak zwana nieczystość religijna kobiet mogła wsiąść się z naturalnego utrudnienia lub nawet niedostępności kobiet dla mężczyzn dążących do rozmnażania się.

Seminarium zorganizowała Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej a całość prowadziła jej przedstawicielka Katarzyna Kubin.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: seminarium


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.