Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18329 miejsce

Różowe jezioro, tęczowe góry czy szklana plaża? Poznaj osiem fascynujących miejsc, które warto odwiedzić (wideo)

Wieża Eiffla, Tower Bridge, Empire State Building? Na świecie znajdziemy miejsca bardziej fascynujące do zwiedzania. Należy do nich choćby różowe Jezioro Hillier w Australii czy fragment włoskiej riwiery Cinque Terre. Zobaczcie listę ośmiu fascynujących miejsc na Ziemi.

https://flic.kr/p/fLdjEi / Fot. Eric Pheterson/CC BY 2.0Jezioro Hillier w Australii wyróżnia się kolorem wody. Jasnoróżowa barwa zbiornika przypomina budyń malinowy. Nie mamy tu jednak do czynienia z ludzką fantazją. To naturalna cecha jeziora.

W japońskim Hitachi Seaside Park kwiaty kwitną przez cały rok. Park ma powierzchnię 190 hektarów i znajduje się w mieście Hitachinaka w prefekturze Ibaraki.

Cinque Terre we Włoszech zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Na stromych szczytach ujrzymy piękne, ułożone tarasowo budowle.

Zhangye Danxia w Chinach to góry inne niż wszystkie. Wyróżnia je tęczowa kolorystyka. Są one częścią narodowego parku geologicznego.

Salar de Uyuni to solnisko znajdujące się w Boliwii. Położone jest na wysokości 3653 m n.p.m. i należy do najbardziej płaskich obszarów na naszej planecie.

Glass Beach, czyli Szklana Plaża znajduje się niedaleko Fort Bragg w Kalifornii. Zamiast kamieni znajdziemy na niej wypolerowane przez ocean kawałki szkła. Skąd wzięły się w tym rejonie? Było tu wysypisko śmieci.

Hang Son Doong to największa jaskinia na świecie. Jej główna komora ma aż 5 kilometrów długości i 200 metrów wysokości.

Czytaj także: Sonda Świt coraz bliżej planety karłowatej Ceres. W marcu rozpocznie się operacja wejścia na orbitę


Waitomo Glowworm jest jaskinią położoną w Nowej Zelandii. Jej atrakcją są poczwarki muchówki Arachnocampa luminosa. Te "świecące" owady sprawiają, że miejsce to jest wyjątkowe.Agencja TVN/X-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.