Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8887 miejsce

Rozpaczliwe poszukiwania ojca będą trwały dalej

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-07-05 15:55

Zbadano 30 fragmentów kości znalezionych 8 maja pod dnem szamba na terenie domu zaginionej 15 lat temu Iwony Mogiły-Lisowskiej przy ul. Świetlików. Według biegłego z Zakładu Medycyny Sądowej oraz antropologa z Uniwersytetu Łódzkiego, nie są to ludzkie kości.

 / Fot. Marek Kowal/Express Ilustrowany– W zabezpieczonym materiale dowodowym znalazł się zwierzęcy ząb oraz kawałek czaszki - mówi Dariusz Śliwkiewicz, szef Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty. – Nie wiemy jednak, jakie to zwierzę. Niektóre fragmenty kości nosiły wyraźne ślady ognia. Jako że w szczątkach nie odnaleziono elementów o ludzkich cechach anatomicznych, nie będą przeprowadzane badania genetyczne.

Do poszukiwań w szambie doprowadziły wieloletnie interwencje w prokuraturze 70-letniego Adama Puzio, ojca zaginionej Iwony Mogiły-Lisowskiej. Łodzian od 15 lat rozpaczliwe szuka zwłok swojej córki, która zaginęła przed laty w niewyjaśnionych okolicznościach. W sierpniu 2005 roku Sąd Rejonowy uznał Iwonę Mogiłę-Lisowską za zmarłą. Jej ojciec, który za zaginięcie córki obwinia jej męża, nigdy nie przestał jej szukać. W maju strażacy w asyście policji i prokuratury przekopali wskazane przez Adama Puzio szambo. Znalezione kości przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej.

Na razie nie wiadomo, czy prokuratura będzie dalej przeszukiwać teren posesji przy ul. Świetlików. W maju bowiem ojciec zaginionej zapowiadał, że będzie się domagał przekopania garażu i kominka. – Nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji – mówi prokurator. – Takie badania są kosztowne, a przed laty były już prowadzone pewne prace. Sprawą zajmowało się kilku prokuratorów i spisane zostały tomy akt. Musimy rozważyć, czy kolejne czynności są uzasadnione.
(ana)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.