Facebook Google+ Twitter

Rozpad związku - "Sceny z życia małżeńskiego" w Teatrze Kamienica

Sztuka oparta jest na filmie Ingmara Bergmana, pod tym samym tytułem, i opowiada o dwojgu ludzi przechodzących kryzys w małżeństwie.

Piotr Grabowski (Jan) i Justyna Sieńczyłło (Marianna) / Fot. Rafał Latoszek, Teatr KamienicaSpektakl "Sceny z życia małżeńskiego" w reżyserii Barbary Sass stanowi studium związku małżeńskiego i pokazuje etapy jego rozpadu. Bohaterami sztuki są Marianna (Justyna Sieńczyłło) i Jan (Piotr Grabowski), wydawałoby się szczęśliwi i spełnieni małżonkowie.

On jest czterdziestoletnim naukowcem, ona trzydziestokilkuletnią prawniczką, specjalizującą się w rozwodach. Dobrze im się powodzi, mają dom, jacht, dobrze płatne prace i dziecko. Jednak dobra sytuacja materialna i zawodowa nie przekłada się na ich relacje rodzinne. Do ich związku wkrada się rutyna, rozmowy stają się banalne, cotygodniowe obiadki u rodziców zaczynają irytować. Marianna i Jan nie potrafią się porozumieć i stają przed trudną decyzją o rozstaniu...

 / Fot. Rafał Latoszek, Teatr KamienicaDużym walorem spektaklu jest świetna obsada. Dość trudno zagrać tylko we dwoje, by sztuka nie była przegadana. Jednak Justyna Sieńczyłło i Piotr Grabowski doskonale sobie poradzili jako małżeństwo z 10-letnim stażem, które gdzieś po drodze zapomniało, co ich połączyło. Miłość się wypaliła, bo nie potrafili albo nie chcieli zawalczyć o to uczucie.

Marianna jest bardzo emocjonalna i wybuchowa, z kolei Jan to oaza spokoju, jest powściągliwy w każdym geście i słowie. Ona nie czuje się szczęśliwa, ale nie chce nic zmieniać. On przeżywa kryzys wieku średniego, poszukuje nowych wrażeń, poznaje inną kobietę. A jednocześnie coś go ciągnie do żony, sam nie wie, czego chce. Podobnie jest z Marianną, która nie umie zapomnieć o mężu. Oboje nie potrafią bez siebie żyć, ale nie mogą też razem. Jak przyznaje Jan: W sferze uczuć jesteśmy analfabetami. To wszystko zostało pokazane bardzo wiarygodnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Cieszę się, naprawdę warto go zobaczyć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zachęciła Pani powyższą recenzją do obejrzenia spektaklu. Dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.