Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17632 miejsce

Rozpoczął się 2. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy w Toruniu

''Żaden inny instrument, dosłownie i w przenośni, nie leży grającemu bliżej serca'' - tak dyrektor konkursu, Michał E. Staśkiewicz pisał w zaproszeniu na 2. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy, który 21 listopada rozpoczął się w Toruniu.

 / Fot. Agnieszka PawłowskaDo idei dyr. Staśkiewicza nie trzeba przekonywać 29 zakwalifikowanych do konkursu młodych skrzypków. W niedzielny wieczór, 21 listopada, można było poznać wybranych przez jury artystów, którzy przez kilka dni będą prezentować swoje umiejętności muzyczne w Dworze Artusa w Toruniu.

Jury, którego przewodniczącą jest wybitna polska skrzypaczka prof. Wanda Wiłkomirska wybierze laureata nagrody głównej. Otrzyma on statuetkę Astrolabium Mikołaja Kopernika oraz nagroda pieniężna w wysokości 12 tys. euro.

W pierwszym etapie, który odbędzie się w dniach od 21 do 24 listopada, uczestnicy muszą zagrać między innymi jeden utwór polskiego kompozytora napisany w XX wieku. Już w tym etapie z konkursem będzie musiało pożegnać 17 skrzypków, bo tylko 12 osób może przejść do kolejnego poziomu zmagań konkursowych. Wśród 29 zakwalifikowanych znalazło się: 13 Polaków, 4 Koreańczyków (Korea Południowa), 6 Ukraińców, 1 Francuz, 1 Rosjanin, 1 Japończyk, 1 Węgier, 2 Białorusinów.

Konkurs poza prezentacją skrzypków, otworzył koncert finalisty ubiegłorocznego konkursu pianistycznego. im Fryderyka Chopina, Pawła Wakarecego.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

''Żaden inny instrument, dosłownie i w przenośni, nie leży grającemu bliżej serca'' piękne słowa Trzymamy kciuki za artystów. Z jesiennymi pozdrowieniami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skrzypce, to niezwykły instrument, o niezwykłej barwie dźwięku i potrafiący swoim dźwiękiem zbudować niezwykłe historie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.