Facebook Google+ Twitter

Rozpoczął się Adwent. W Szczyrku nie tylko modlitwą

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2016-11-27 19:15

27 listopada, w pierwszą niedzielę Adwentu w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, została zapalona pierwsza świeca w wieńcu adwentowym. Tym samym rozpoczęto Nowy Rok Kościelny i sezon narciarski 2016/2017.

 / Fot. ks. Jan ByrtW Beskidach pierwszy wyciąg narciarski ruszył już kilkanaście dni temu. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią księdza Byrta dzisiaj odbyło się uroczyste nabożeństwo, podczas którego modlono się za wszystkich miłośników białego szaleństwa, o błogosławieństwo dla nich.

Były piękne pieśni i była modlitwa za wszystkich narciarzy, którzy w tym sezonie zawitają w góry, aby szusując na stokach w tych naszych pięknych górach zobaczyli żywego Boga. Nie zabrakło również modlitwy za naszych skoczków. Nabożeństwo ubogacił koncertem Tadeusz Wantulok z Wisły, a na koniec wszystkie dzieci otrzymały niespodzianki - kalendarze adwentowe z czekoladkami - powiedział ks. Jan Byrt. / Fot. ks. Jan Byrt

W dniu dzisiejszym ruszył też projekt "Podziel się nartami". Może do niego dołączyć każdy chętny (firmy jak i osoby prywatne). Polega on na tym, że używany ale w dobrym stanie sprzęt narciarski (np. narty, deski snowboardowe, buty, kaski) darczyńcy ofiarują tym, których na zakup nie stać. W roku ubiegłym Parafia dzięki ofiarności ludzi mogła przekazać ponad 300 kompletów nart potrzebującym.

 / Fot. ks. Jan ByrtPo nabożeństwie Parafia otrzymała pierwszy komplet nart do podarowania - dodał duchowny.

Zapraszamy do akcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.