Facebook Google+ Twitter

Rozpoczął się festiwal Aomori Nebuta

Od 2 do 7 sierpnia ulice japońskiego miasto Aomori rozbłysną światłem lampionów, w związku z jednym z najważniejszych letnich świąt.

Lampiony z festiwalu. Źródło: http://www.nebuta.or.jp/english/index_e.htmPrzez siedem nocy ulice miasta Aomori zapełnią się wielkimi lampionami przedstawiającymi postaci z japońskiej historii i mitologii. Zbudowane z drewna, bambusa i pomalowanego papieru, ciągnięte na wielkich wozach, w rytm muzyki wygrywanej na taiko (wielkich bębnach) i fue (fletach), lampiony upamiętniają stłumienie przez generała Tamuramaro Sakanoue lokalnej rebelii. Generał miał nakazać swoim żołnierzom zbudowanie z papieru wielkich stworów, zwanych "nebuta", mających imitować armię, która miałaby wywabić rebeliantów z ich kryjówek. Pomysł okazał się skuteczny i dał początek tradycji festiwalu.

Dziś festiwal jest głównie atrakcją turystyczną, a obok wozów z sylwetkami wodzów i demonów zobaczyć można także wozy z ikonami popkultury, takimi jak "Hello Kitty". W conocnych paradach może za darmo wziąć udział każdy, zarówno jako widz, jak i autor lampionu. Koniec festiwalu jest dla wielu Japończyków końcem lata.
 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.