Facebook Google+ Twitter

Rozpoczął się festiwal kina niezależnego Off Camera

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-10-03 14:34

W Krakowie 2 października rozpoczął się I Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Camera. Impreza potrwa do niedzieli.

Wejście do klubu festiwalowego OFF-Camera. Krakowski Dworzec Główny. / Fot. Justyna DolecińskaW skrócie: 150 filmów w trakcie 400 seansów, kino świata i retrospektywy kina niezależnego, koncerty muzyki undergroundowej.

Założeniem organizatorów jest promocja twórców niezależnych i zdefiniowanie polskiego modelu produkcji filmowej. Projekcje w małych kinach studyjnych to wyraz sprzeciwu przeciwko banalizacji kina i przypomnienie czasów małych kin z ambitnym repertuarem. Żaden z seansów nie odbędzie się w wielkim multipleksie.

Stoisko OFF-Camera na rynku w Krakowie. / Fot. Justyna DolecińskaFestiwal podzielono na trzy główne sekcje („Nowe Ścieżki, „Stare Drogi”, „Nieznane Obszary”) i jedną sekcję specjalną („Inspiracje”). Szczegóły i program na: www.offcamera.com.pl
Festiwal otworzyła „Klasa” (Entre les mures) Laurenta Cantet’a – zdobywca Złotej Palmy w Cannes. Film jest historią nauczyciela francuskiego, który prowadzi zajęcia z trudną młodzieżą w jednym z paryskich gimnazjów.

Imprezie towarzyszy dobra muzyka (m.in. Deadalus, Fink, Bonobo, Gilles Peterson, Pati Yang i FlyKKiller, a także przedstawiciele polskiej sceny: Öszibarack, Novika, Pustki). Wszystkie wydarzenia muzyczne odbywają się w przygotowanym na potrzeby festiwalu klubie znajdującym się...w budynku krakowskiego Dworca Głównego!
W manifeście Off Camera organizatorzy zwracają uwagę na współczesny rynek medialny w Polsce. Mówią zdecydowane „nie” tandecie i komercji.

Stoisko OFF-Camera na rynku w Krakowie. / Fot. Justyna DolecińskaFestiwal Off Camera nie jest zatem jedynie ucztą kinomana – jest to festiwal z przesłaniem, który ma szansę stać się dobrym, wielkoformatowym przeglądem kina niezależnego z Polski i zagranicy.

- Czy w 40-milionowej Polsce nie ma ludzi gotowych, by mówić własnym głosem? - pytają organizatorzy w Manifeście. - Pora włączyć Off Camerę!

Pora wybrać się do kina!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.