Facebook Google+ Twitter

Rozpoczął się III Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Tegoroczna edycja odbywającego się we Wrocławiu Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania potrwa od 18 do 21 października. Udział potwierdziło ponad pięćdziesięciu uczestników z dziewięciu krajów.

Logo III Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania / Fot. www.shortstory.plWrocławski Festiwal Opowiadania jest jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce. Jego ideą jest popularyzacja komunikacji za pomocą słowa pisanego - opowiadania. Odwiedzającym umożliwia uczestnictwo w kulturze, "dotknięcie" i przeżywanie sztuki, pozwala również na, choćby chwilowe, przeobrażenie się w artystę (np. ilustratora); autorom stwarza okazję do zaprezentowania swoich prac szerszemu gronu odbiorców, zdobywania i wymiany doświadczeń, także z artystami zagranicznymi (pojawią się twórcy z Nigerii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Słowacji, Czech, Chorwacji i Niemiec).

Pomysłodawczynią MFO jest powieściopisarka i eseistka Olga Tokarczuk, dyrektorem programowym Marcin Hamkało. Pierwsza edycja odbyła się w 2004 roku, kolejna w 2005. Po rocznej przerwie wrocławska publiczność ponownie może korzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Program trzeciej edycji jest bardzo bogaty i urozmaicony. Festiwal nie koncentruje się tylko na słowie pisanym, stara się połączyć różne wymiary sztuki. Przez cztery dni możemy uczestniczyć w spotkaniach z autorami, warsztatach, debatach, konkursach, obejrzeć spektakle multimedialne, koncerty i wystawy (szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej festiwalu: www.shortstory.pl).

Po raz pierwszy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania zostanie zorganizowany „Drugi Dzień Dziecka”, zaplanowany na 21 października. Imprezę poprowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało, udział wezmą Joanna Olech, Michał Rusinek, Grzegorz Kasdepke oraz gość specjalny - Tomasz Broda, wrocławski rysownik i ilustrator.

Większość imprez odbędzie się w Teatrze Kameralnym przy ul. Świdnickiej oraz w Klubie Festiwalowym "Literatka" na Rynku. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

plus za info. +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.