Facebook Google+ Twitter

Rozpoczął się jubileuszowy 25.Warszawski Festiwal Filmowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-09 07:52

Dziś od rana zaczynają się seanse w stołecznych kinach: Kinoteka, Kultura i Multikino Złote Tarasy. Przez 9 dni będzie można obejrzeć 150 pełnometrażowych i 100 krótkometrażowych filmów z 57 krajów świata.

Hasło festiwalu to "filmy dla ludzi"- "z pewnością nie nużące nadmiarem eksperymentów formalnych, dające przyjemność ogladającemu, ale zawsze na wysokim poziomie artystycznym"- zapewnia szef imprezy Stefan Laudyn.

Imprezę otworzą filmy animowane Izy Plucińskiej pod tytułem "Esterhazy" oraz Tarika Saleha "Metropia". "Esterhazy" to ciepła opowieść o króliku który przywa do strefy zimi niczyjej pomiędzy NRD a Berlinem Zachodnim - mówi Stefan Laudyn. "Metropia" zaś to futurystyczna wizja totalitarnego świata.

W 25. rocznicę działalności Warszawski Festiwal Filmowy decyzją Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Producentów Filmowych dołączył do ekskluzywnej grupy 12 najważniejszych światowych festiwali. Polska impreza jest teraz w gronie festiwali w Cannes, Wenecji, Locarno, San Sebastian, Berlinie czy Karlowych Warach.

Warszawski Festiwal to nie tylko projekcje filmów, ale także spotkanie z reżyserami pokazów konkursowych. Podczas festiwalu filmy będą walczyły o nagrody - Warsaw Grand Prix, Nagrodę Jury, nagrodę "Wolny Duch". Będzie też konkurs na najlepszy dokument i film krótkometrażowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.