Facebook Google+ Twitter

Rozpoczął się Kiermasz Wydawców Katolickich na KUL

Wydawnictwa katolickie z całej Polski zjechały do Lublina, by zaprezentować studentom i mieszkańcom swoje najciekawsze publikacje. Mają ku temu okazję dzięki kolejnemu Kiermaszowi Wydawców Katolickich, zorganizowanemu na KUL.

Katolicki Uniwersytet Lubelski / Fot. Iwona WeremczukKiermasz, w ramach którego aż 37 wydawnictw z całej Polski prezentuje swoje książki, albumy czy kalendarze, rozpoczął się we wtorek 29 listopada i potrwa aż do czwartku, 1 grudnia. Stanowiska zostały rozstawione na parterze Collegium Jana Pawła II, gdzie o godzinie 10 uroczystego otwarcia dokonał rektor KUL, ks. prof. Stanisław Wilk oraz abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski.

Wydarzenie zostanie uświetnione wieczornym koncertem „Pieśń o Bogu ukrytym”. Program muzyczno-poetycki, w wykonaniu Marcina Stycznia z Zespołem, poświęcony będzie twórczości Karola Wojtyły. Gościem specjalnym koncertu będzie poeta i dziennikarz, Ernest Bryll. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych 29 listopada na godzinę 19 do Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która mieści się w Gmachu Głównym KUL. Wstęp, zarówno na koncert, jak i na trzydniowe targi książek, jest wolny.

Kiermasz obfituje w książki poświęcone nie tylko religii. W czasie jego trwania można zapoznać się z publikacjami wydawnictwa W drodze, Centrum Myśli Jana Pawła II, Wydawnictwa AA, Wydawnictwa Salezjańskiego, Petrus czy Salwator.

- Kiermasz jest okazją do kupienia świątecznego prezentu – przekonuje dziennikarzy Radia Lublin rzecznik KUL, Radosław Hałas - Można na pewno nabyć interesujące książki zarówno religijne, jak takie które pogłębiają naszą wrażliwość, naszą duchowość. Można też z pewnością znaleźć wydawnictwa okazjonalne; kalendarze na przyszły rok, kartki świąteczne- dodaje.

Głównym organizatorem XVI edycji kiermaszu jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Źródło: www.kul.pl, Radio Lublin


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.