Facebook Google+ Twitter

Rozpoczął się Letni Ogród Teatralny w Katowicach

Wakacje kojarzone ze słońcem i urlopem dla kulturożerców są męką, bo właśnie wtedy zaczyna się sezon ogórkowy w kulturze. Teatry pustoszeją zamykane na cztery spusty, a w kinach można tylko pomarzyć o jakiejkolwiek premierze.

Już od 8 lat na wakacyjną depresje śląskich fanów kultury próbuje zaradzić Letni Ogród Teatralny. Mały festiwal teatralny odbywa się w Katowicach w podcieniach Górnośląskiego Centrum Kultury. Wydarzenie przyciągające fanów sztuki z całego Śląska i zaspokajające potrzeby kulturalne mieszkańców trwa przez cały wakacyjny sezon.


Dla dużego


I tym razem zostało przygotowanych wiele ciekawych propozycji. W każdy weekend lipca i sierpnia dorosłym widzom Letni Ogród Teatralny zapewni rozrywkę na najwyższym poziomie. Już 1 lipca w nieco odmiennej scenerii, ogromnego namiotu cyrkowego, wystąpi zespół ze Słowacji Teatr Tatro. W niedziele jak co roku odbywać się będą wieczory kabaretowe pojawią się m.in. Kabaret Limo oraz Grzegorz Halama.


I małego


W ramach LOT-u jak zwykle przygotowano Letnią Grządkę Teatralną – przedstawienia dla najmłodszych widzów. W tym roku świat bajek reprezentować będą znane i lubiane postacie: Pinokio, Kot w butach, wystawione zostaną także mniej znane, ale równie wesołe i ciekawe sztuki skłaniające najmłodszego widza do refleksji.


Organizatorami VIII Letniego Ogrodu Teatralnego są: miasto Katowice, Teatr Korez i Górnośląskie Centrum Kultury. Bilety na przedstawienia dla dorosłych – 8 zł, bilety na wieczory kabaretowe – 12 zł, spektakle dla dzieci są bezpłatne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Uważam, że takie spektakle prawie pod chmurką, to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu w mieście. Proponowany program imprezy jest tak bogaty, iż z pewnoscią zaspokoi apetyty widzów, tych bardzo młodych, młodych i tych doroślejszych, którzy stronią od kulturalnej nudy. Mogę jedynie zaprosić na imprezę, dzięki której wakacje zmienią się w Letni spacer po Ogródzie Teatralnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.