Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28164 miejsce

Rozpoczął się pracowity rok

Nie potrzeba wróżki, cyganki czy zakurzonych tomów Nostradamusa, by przekonać się, że rok 2009 zgotuje nam ciężki los. Aby pozyskać tę wiedzę wystarczy zerknąć w kalendarz...

 / Fot. Sylwia SiwekChoć pierwsze dni Nowego Roku dobrze wróżą na przyszłość, to niestety 1 stycznia wypadający w czwartek jest łagodnym pożegnaniem z długimi weekendami, z którymi sporo mieliśmy do czynienia w ubiegłym, starym, poczciwym roku.

Wielkanocny oddech

Styczeń, luty i marzec 2009 nie przyniosą bowiem (poza feriami dla najmłodszych) żadnych ustawowo wolnych dni od pracy. Odetchnąć będziemy mogli dopiero w kwietniu podczas świąt wielkanocnych, które tradycyjnie niosą ze sobą dwa dni wolnego, przedłużając weekend o Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny.

Weekend w weekend

Rozczaruje nas także weekend majowy, który wypada dokładnie w... weekend, dostarczając nam tym samym wolny piątek, co po zsumowaniu, jakby nie liczyć, daje mizerny wynik trzech dni wolnego. Ubiegłoroczny kalendarz był nieco bardziej hojny, przedłużając weekend majowy do czterech dni. Kolejne wolne zyskujemy dzięki Bożemu Ciału (czyli Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa). Uroczystość ta przypada 11 czerwca, co owocuje czterema dniami względnej laby.

Na groby w niedzielę

Następnie dzieciaki, studenci i nauczyciele mają wakacje, a przeciętny człowiek licząc na dzień wolny od pracy 15 sierpnia, może się przeliczyć. Dzień ten wypada dokładnie w sobotę. Wrzesień i październik w całości spędzimy ciężko pracując po to, by w listopadzie przekonać się, że Wszystkich Świętych przypada w niedzielę. Życie osłodzi nam jednak Dzień Niepodległości umożliwiający wyrwanie się z ferworu pracy w samym środku tygodnia (11 listopada to w tym roku środa).

Koniec roku na koniec tygodnia

Odliczając kolejne tygodnie Adwentu dobrniemy wreszcie do świąt Bożego Narodzenia, które kapryśnie wypadają w piątek (25 grudnia) i sobotę (26 grudnia). Sylwester przypada z kolei w czwartek, co dobrze rokuje na Jeszcze Nowszy Rok 2010, który rozpoczniemy weekendem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To i może pensje będą większe hehe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam. Nie chciałam nikogo urazić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nie potrzeba wróżki, cyganki ..." cyganki to się pisze dużą literą

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ No i w końcu pokażemy, że nie tylko lubimy leniuchować w dni wolne od pracy .... he he he

Komentarz został ukrytyrozwiń

do pracy! :) +

Gdzieś tam w TVN-ie czy innych Wiadomościach, pokazywali, że większość Polaków lubi swoją pracę, więc w zasadzie nie będą to aż takie męki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.