Facebook Google+ Twitter

Rozpoczął się protest kierowców TIR-ów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-11 12:02

W całym kraju rozpoczął się protest kierowców ze Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Na godzinę zatrzymali swoje ciężarówki na poboczach i przydrożnych parkingach.

Kierowcy TIR -ów protestują w ten sposób przeciwko nowelizacji ustawy o drogach publicznych. Na dziś zaplanowano pierwsze sejmowe czytanie projektu ustawy, który przewiduje m.in. zniesienie winiet.

Szef Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, Jan Buczek zarzuca rządowi brak konsultacji związanych z wprowadzeniem opłat za korzystanie z autostrad i innych dróg krajowych w miejsce dotychczasowych winiet. Winiety umożliwiają kierowcom tirów bezpłatny przejazd autostradami.Transportowcy obawiają się, że dodatkowe opłaty sprawią, iż działalność ich firm stanie się nieopłacalna.

Przedsiębiorcy domagają się także obniżenia akcyzy na olej napędowy dla firm transportowych a także udrożnienia granicy wschodniej, złagodzenia skutków wysokiego kursu złotówki wobec euro i zniesienia ograniczeń dotyczących wwozu paliwa do Polski.

Udział w dzisiejszym proteście zadeklarowało ponad sto tysięcy kierowców. Jeżeli akcja nie przyniesie skutku, transportowcy zapowiadają kolejne, ostrzejsze formy protestu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.