Facebook Google+ Twitter

Rozpoczął się SK 2011 Katowice Street Art Festival

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-04-09 12:36

Przez tydzień, od 9 do 16 kwietnia br. potrwa w Katowicach SK 2011 Street Art Festival. To impreza, która ma pomóc miastu w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Tworzenie muralu w przejściu pomiędzy Gwiazdami a Bogucicami / Fot. Adam SkalskiW ramach festiwalu odbędą się koncerty, pokazy filmów o tematyce street artu, debaty, warsztaty, zostaną przedstawione instalacje artystyczne a przede wszystkim w przestrzeni miejskiej będą tworzone nowe murale. Pierwszy z nich został ukończony już 1 kwietnia w przejściu pomiędzy os. Gwiazdy a Bogucicami. Kolejne pojawią się w przestrzeni miejskiej już w najbliższych dniach.

Swoje graffiti będą tworzyć tacy specjaliści jak jeden z pionierów całego ruchu - Dan Witz z Nowego Jorku, lider hiszpańskich streetartowców - Aryz, czy znany włoski artysta 108.

W czasie trwania festiwalu odbędzie się także kilka koncertów.

Dziś, 9 kwietnia, o godzinie 19.00 w Kinoteatrze Rialto odbędzie się koncert artysty Łukasza L.U.C Rostkowskiego, laureata wielu prestiżowych nagród kulturalnych m. in. Paszportu Polityki 2010.

We wtorek, 12 kwietnia przy ul. Mariackiej odbędą się konferencja prasowa, spotkanie z Danem Witzem i malowanie autobusu na żywo. Dzięki specjalnej wypożyczalni będzie można skorzystać z rowerów Yeloow Bike.

W czwartek, 14 kwietnia o 17.30 w Rondzie Sztuki będzie można spotkać się z autorami albumu Polski Street Art. To prezentacja najważniejszych polskich twórców tej dziedziny. Tego samego dnia o 19.00 odbędzie się spotkanie z aktorami i reżyserem kręconego w Bogucicach filmu Jesteś Bogiem. Godzinę później (20.00) w oknie KATObaru zagrają Raihm i Fokus.

15 kwietnia (piątek) w MDK Bogucice odbędzie się koncert Molesta Ewenement oraz "Bitwa o Kluski Śląskie", polegająca na walce "mazakami" dwóch ekip artystów graffiti, które mają malować na wybrany przez prowadzącego temat. Zmierzą się ze sobą artyści sceny warszawskiej i śląskiej. Początek o 20.00.

W sobotę w lokalu na ul. Żelaznej 9 w Katowicach (MegaClub) zagrają O.S.T.R., Kochan, DJ Haem oraz ŁDZ Orkiestra.

Tworzenie muralu w przejściu pomiędzy Gwiazdami a Bogucicami / Fot. Adam SkalskiNajważniejszą i najbardziej spektakularną częścią imprezy jest tworzenie murali/graffiti w różnych częściach Katowic od 11 do 17 kwietnia. Zobaczymy je w przejściu podziemnym przez ul. Dębową, Tylną Mariacką, Warszawską i Olimpijską w przejściu podziemnym przy Stadionie Śląskim, na ul. Warszawskiej 35, na ul. Dudy-Gracza, na ul. Dębowej 3 a także na murze przy ul. Brackiej.

W ramach imprezy w mieście pojawią się różne instalacje artystyczne. W skwerze przed Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pojawi się instalacja poświęcona Magikowi - legendzie śląskiego rapu. Na katowickim pl. Andrzeja zobaczymy instalację składającą się z kilkudziesięciu plastikowych kanistrów, wypełnionych chemicznym światłem.

Chętni mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach poświęconych tematyce street artu.
Od 11 do 14 kwietnia w Miejskim Domu Kultury Bogucice-Zawodzie będą trwały warsztaty "PODAJ DALEJ" złożone z różnych bloków poświęconych m. in. beatbox'owi i rapowi.

Od poniedziałku do środy (11-13.04) dzieci mogą wziąć udział w warsztatach graffiti. W Domu Aniołów Stróżów na ul. Gliwickiej 148 malowania na murach najmłodszych uczyć będą Raspazjan i Mona Tusz.

Wyjście przez sklep z pamiątkami, czyli pranie mózgu

Dla dzieci przewidziane są także Warsztaty Dada Art, które odbędą się 12 kwietnia między 15.00 a 17.00
w Świetlicy Nikisz na pl. Wyzwolenia 18. Mają one na celu uświadomienie dzieciom granicy między street artem a wandalizmem poprzez dyskusję i tworzenie własnych przykładów sztuki ulicznej.

Dla Katowic SK [b]Street Art
Festival to szansa zmiany wizerunku i zaangażowania mieszkańców w projekt ESK. Conajmniej na tydzień Katowice staną się żywą i otwartą dla każdego galerią sztuki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo fajna impreza mam zamiar się wybrać, dobrze, że pojawił się tu artykuł na ten temat :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.