Facebook Google+ Twitter

Rozpoczął sie strajk kolejarzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-06 10:55

Pociągi stanęły już w Katowicach, a o 12 strajk rozpocznie się w Bydgoszczy. To odpowiedź związkowców na brak dialogu z rządem i fiasko rozmów dotyczących emerytur pomostowych.

Przewodniczący kolejarskiej "Solidarności" Henryk Grymel powiedział, że ze stacji nie wyjadą żadne pociągi. Podkreślł jednak, że akcja nie jest skierowana przeciwko pasażerom, ma być jedynie sygnałem dla rządu. Grymel zaznaczył, że związkowcy są bardzo zdeterminowani.

Gotowość do przeprowadzenia strajku zglosili kolejarze z kilkunastu węzłów kolejowych. Organizatorzy protestu nie chcą na razie rozszerzać strajku.

Związkowcy nie zgadzają się przede wszystkim na zmiany związane z emeryturami pomostowymi. Zdaniem Henryka Grymela, o prawie do wcześniejszej emerytury powinni decydować specjaliści na podstawie badania warunków pracy a nie politycy.

Zarząd PKP informuje, że w godzinach kursowania pociągów i ewentualnych opóźnieniach można sie dowiadywać pod numerem infolinii: (22) 474 50 75 lub (22) 511 60 03 oraz na stronie internetowej www.pkp.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.