Facebook Google+ Twitter

Rozpoczął się synod biskupów w Watykanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-05 07:15

"Słowo Boże w życiu i misji Kościoła", to temat rozpoczynającego się dziś w Watykanie synodu biskupów. Bierze w nim udział 253 hierarchów oraz zaproszeni przez papieża delegaci innych wyznań chrześcijańskich na czele z patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem I, oraz - po raz pierwszy przedstawicielem judaizmu - głównym rabinem Hajfy.

Jak powiedział biorący udział w synodzie metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki, głównym jego celem jest przekonanie wiernych do czytania Biblii i do życia zgodnie z zawartą w niej nauką. Synod, który jest instytucją wprowadzoną po Soborze Watykańskim II, to dla biskupów okazja, by przedstawić także sprawy nie związane z tematem obrad. Służyć temu będzie każdego dnia godzina wolnych wniosków.

W związku z Rokiem świętego Pawła inauguracja synodu odbywa się w rzymskiej bazylice Apostoła Narodów, a nie w Watykanie. W obradach, których przebieg otoczony jest tajemnicą, weźmie udział delegacja episkopatu Polski: metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki, arcybiskup Marian Gołębiewski z Wrocławia, biskup Zbigniew Kiernikowski z Siedlec oraz zaproszony osobiście przez Benedykta XVI metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz. Msza inaugurująca synod rozpocznie się o 9:30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.