Facebook Google+ Twitter

Rozpoczął się wyścig o granty MNiSW

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił II edycję konkursu „Granty na granty”. Aplikacje o przyznanie unijnych środków na prace, mające na celu przygotowanie wniosków projektowych do programu badawczego Unii Europejskiej można składać w ciągu całego roku, a więc do 31 grudnia 2008 roku.

 / Fot. www.nauka.gov.plBeneficjentami konkursu mogą być jednostki naukowe, które pełnią funkcję koordynatorów w grupach badawczych zamierzających złożyć wniosek projektowy do programu badawczego Unii Europejskiej w ramach działań szczegółowych 7 Programu Ramowego na lata 2007 - 2013. Brane pod uwagę są następujące typy projektów:
- kształcenie początkowe naukowców i współpraca między środowiskiem akademickim a przemysłowym (program „Ludzie”);
- 10 obszarów tematycznych w ramach projektów współpracy i sieci doskonałości (program „Współpraca”);
- badania na rzecz MŚP i organizacji społeczeństwa obywatelskiego oraz tworzenie regionów wiedzy (program „Możliwości”);
- obszaru rozszczepienia jądrowego i ochrony przed promieniowaniem (program EWEA Euratom).

Wnioskodawcy mogą starać się maksymalnie o 75 tysięcy złotych,. Co ważne, we wniosku nie ma potrzeby określania wkładu własnego beneficjenta. Pieniądze unijne mogą więc dofinansowywać lub w całości finansować wnioskowany projekt.

Wypełnione wnioski (oryginał i jedną kopię) należy przesyłać do Departamentu Spraw Europejskich Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub składać osobiście w Kancelarii Ogólnej. Procedura oceniania wpływających wniosków jest trójetapowa. Najpierw następuje ocena formalna. W przypadku odrzucenia wniosku, wnioskujący nie może go uzupełnić. Może jednak - o ile starczy mu czasu – złożyć poprawiony wniosek ponownie. Drugim etapem jest ocena merytoryczna dokonywana przez Interdyscyplinarny Zespół ds. Grantów Przygotowawczych i zatwierdzana przez właściwą komisję Rady Nauki. Komisja oceniająca może przyznać maksymalnie 30 punktów. Wnioski, które otrzymają 24 punkty i więcej dostaną dofinansowanie. Te, które otrzymają poniżej 20 punktów – zostaną definitywnie odrzucone. Reszta wniosków (a więc te pomiędzy 20 a 23,75 punktów) stanowić będzie listę rezerwową. Ostatnim etapem jest przygotowanie listy rankingowej i przedstawienie jej ministrowi.

Choć na składanie wniosków jest jeszcze cały rok, pracownicy ministerstwa zachęcają do szybkiego składania aplikacji. Jeśli wnioskodawcy popełnią w nich jakieś błędy, będzie więcej czasu na ponowne złożenie swoich propozycji.

Link do strony ze szczegółowymi informacjami:
http://www.nauka.gov.pl/mn/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=308&news_id=5917&layout=2&page=text

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.