Facebook Google+ Twitter

Rozpoczęła się akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-01 13:31

Więcej patroli policji i straży miejskiej w okolicach szkół - to jeden z elementów akcji "Bezpieczna droga do szkoły 2008".

Od pierwszego dnia szkoły do 12 września funkcjoonariusze będą szczególnie zwracać uwagę na przejścia dla pieszych. Policjanci sprawdzą też utrudnienia w ruchu drogowym wokół placówek szkolnych - mówi inspektor Jacek Zalewski z Komendy Głównej Policji. Chodzi przede wszytskim o sprawność sygnalizacji świetlnej i właściwe oznaczenie znakami drogowymi. Uwagi będą przekazane zarządcy danej drogi. Polcjanci będą pełnili też posterunki w pobliżu szkół.

Policja przypomina, że najwięcej wypadków z udziałem dzieci dochodzi podczas przechodzenia uczniów przez jezdnię. Same dzieci przyznają, że nie zawsze zwracają uwagę na przejeżdżające samochody. Główymi przyczynami wypadków spowodowanych przez dzieci są nagłe wtargnięcia na jezdnię, wychodzenie spoza pojazdu i przebieganie przez drogę w niedozwolonym miejscu.

W ubiegłym roku na drogach poszkodowanych zostało 4300 dzieci, śmierć poniosło aż 100. Tylko we wrześniu zeszłego roku miało miejsce 360 wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Zginęło w nich pięcioro dzieci a 355 zostało rannych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.