Facebook Google+ Twitter

Rozpoczęła się akcja "Drogowy zegar śmierci"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-21 08:27

Kierowcy poruszający się odcinkami krajowej 7 w województwie warmińsko-mazurskim napotkają na drodze worki na zwłoki i porozrzucane zabawki. To elementy rozpoczynającej się dziś akcji "Drogowy zegar śmierci", w ramach programu "Drogi zaufania" Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Wzdłuż kilkusetmetrowych odcinków siódemki od godziny 9 j do 16 ustawione zostaną między innymi tablice z informacjami o śmiertelnych ofiarach wypadków oraz worki na zwłoki, które będą symbolizować ofiary wypadków. W miejscu happeningu będzie wprowadzone ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę, w związku z tym policja ustawi dodatkowych 18 fotoradarów.

Organizatorzy akcji chcą uświadomić kierowcom, że dzięki ostrożnej jeździe sami mogą zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków.

Dodatkowo w warmińsko-mazurskim, aby zmniejszyć liczbę ofiar wypadków na siódemce wytyczone zostaną pasy do wyprzedzania, poprawiona będzie też organizacja ruchu na skrzyżowaniach. W planach jest też wybudowanie azyli na przejściach dla pieszych, ustawienie separatorów ruchu i barierek oddzielających ruch pieszych od ruchu kołowego.

Program "Drogi zaufania" w 2008 roku obejmuje osiem kolejnych dróg krajowych - wszystkie o numerach od 1 do 9.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niczym "Dzień pieszego pasażera", zdaje się z Misia... Nic nie zastąpi dobrych dróg...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.