Facebook Google+ Twitter

Rozpoczęła się druga licytacja "Dom dla Misi"

Rozgrywający reprezentacji Polski w siatkówce - Łukasz Żygadło, rozpoczął drugą już licytację na „Dom dla Misi”. Tym razem można wylicytować motor Harley-Davidson. Licytacja potrwa do 20 października.

Łukasz Żygadło już po raz drugi organizuje licytację na „Dom dla Misi”. Po raz pierwszy licytacja odbyła się kilka miesięcy temu. Została zakończona 15 lipca podczas finału Ligi Światowej. Można było wtedy stać się posiadaczem srebrnego medalu, wygranego przez polską reprezentację na mistrzostwach świata. Medal wylicytowała firma Coin Matrix Inc. Zapłaciła za niego 40 tys. złotych. Tym razem na aukcję został wystawiony Harley - Davidson z 2002 roku. Cena wyjściowa wynosi 52 750 złotych.

Motor ten jest jednak wart o wiele więcej, zważywszy zwłaszcza szczytny cel, na który zostaną przeznaczone pieniądze. Licytacja potrwa do 20 października. Oprócz Harleya można było wylicytować koszulki największych sław polskiej i zagranicznej piłki siatkowej. Jednak ta część została już zakończona. Największą cenę osiągnęła koszulka Brazylijczyka – Giba, za którą zapłacono 2200 złotych. Następną co do wysokości kwotę zapłacono za koszulkę Polaka, najlepszego naszego rozgrywającego - Pawła Zagubnego - 1600 złotych. Koszulki Stanley, Konstantinowa, Werbowa, osiągnęły cenę 800-810 złotych.

„Dom dla Misi”, tak zostało nazwane przedsięwzięcie, które ma na celu wybudowanie hospicjum. Misia to Michalinka, która mając zaledwie trzy latka, zmarła na chorobę nowotworową. „Dom dla Misi” będzie miejscem, gdzie dzieci znajdą fachową opiekę, a rodzice będą mogli przy nich czuwać. Budynek będzie podzielony na dwie części, w jednej znajdą się trzy moduły hospicyjne – każdy zawiera pokój dziecka, pokój rodziców i łazienkę. Ta część posiada wydzieloną kuchnię z jadalnią oraz pomieszczenie techniczne. W drugiej części znajduje się miejsce dla rodziców, zajmujących cześć hotelową. Będzie tam kuchnia, jadalnia i dwa pomieszczenia administracyjne.

Na parterze natomiast, przewidziano według projektu umieszczenie pralni i suszarni. W hotelu będzie dziesięć pokoi dwuosobowych. Aby można było zbudować „Dom dla Misi”, potrzeba około 2 mln złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.