Facebook Google+ Twitter

Rozpoczęła się policyjna akcja "Znicz"

W związku z przypadającym jutro dniem Wszystkich Świętych, na drogach krajowych oraz w okolicach cmentarzy pojawi się więcej patroli policji. Wzmożone kontrole potrwają do niedzieli.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. / Fot. Tomasz Przechlewski, Creative Commons 2.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sopot_ W tegorocznej akcji "Znicz" udział weźmie
ok. 10 tys. funkcjonariuszy. Ich zadaniem będzie czuwać nad bezpieczeństwem na drogach oraz pomagać poruszać się kierowcom w okolicach cmentarzy.

"Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozwagę i ostrożność w czasie jazdy, a także wzięcie odpowiedzialności za zdrowie i życie - swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego" - powiedział w rozmowie z TVN24.pl, Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji.

Jak co roku funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na prędkość, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Będą także kontrolować czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach, a wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przypominają, że kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu może zakończyć się tragicznie. Podkreślają, że kierowca tak samo jest odpowiedzialny za siebie jak i za innych uczestników ruchu drogowego - kierujących, rowerzystów czy pieszych.

Zdaniem policjantów jeśli ktoś ma taką możliwość, to lepiej na cmentarz wybrać się komunikacją miejską. Ci którzy wybiorą samochód, powinni uzbroić się w cierpliwość.

Do akcji "Znicz" dołączają się także żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Wzmożone kontrole potrwają do niedzieli.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.