Facebook Google+ Twitter

Rozpoczęło się pierwsze posiedzenie komisji ds. służb specjalnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-22 15:46

Rozpoczęło się posiedzenie sejmowej komisji do spraw służb specjalnych. Posłowie zajmą się sprawą wykorzystania przez wiceszefa ABW Jacka Mąkę materiałów operacyjnych służby w prywatnym procesie cywilnym.

Chodzi o zapisy z podsłuchów, które założono dziennikarzowi Wojciechowi Sumlińskiemu.
Na posiedzenie komisji przybyli szef ABW Krzysztof Bondaryk, jego zastępca Jacek Mąka oraz szef kolegium do spraw służb specjalnych Jacek Cichocki. Przed rozpoczęciem spotkania nie chcieli komentować sprawy.

Członek komisji Konstanty Miodowicz z PO powiedział przed wejściem na posiedzenie, że nie podoba mu się postawa Jacka Mąki. Nie mówił jednak o złamaniu prawa przez wiceszefa ABW. Miodowicz zaznaczył, że jest rzeczą nieprofesjonalną, używanie zwłaszcza w cywilnych postępowaniach, materiałów tak "czułych", i związanych ochroną praw obywatelskich, jakimi są zapisy z podsłuchów. Jak się wyraził - "przeciwko wróblowi wytoczono armatę".

Kilka dni temu "Rzeczpospolita" ujawniła, że wiceszef ABW Jacek Mąka przedstawił jako dowód w procesie cywilnym z dziennikarzem Wojciechem Sumlińskim stenogramy z podsłuchów.

Zarejestrowano wówczas jego prywatne rozmowy z innymi dziennikarzami Bogdanem Rymanowskim z TVN oraz Cezarym Gmyzem z "Rzeczpospolitej". Podsłuchy zainstalowano w związku ze śledztwem na temat handlu aneksem do raportu o weryfikacji funkcjonariuszy WSI. Wojciech Sumliński jest podejrzanym w sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.