Facebook Google+ Twitter

Rozpoczęło się przyznawanie środków Inicjatywy Technologicznej I

Wzory umów na wykonanie projektów w ramach Przedsięwzięcia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inicjatywa Technologiczna I” udostępnia już Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Umowy są kluczem do zdobycia dofinansowania.

Logo Inicjatywy Technologicznej I / Fot. NCBiRKażdy potencjalny beneficjent, który skontaktuje się z Centrum, na podany adres kontaktowy otrzymuje e-mail z wzorem umowy. Wzory zależne są od rodzaju projektu, statusu prawnego beneficjenta oraz wysokości dofinansowania, o jakie wnioskuje. Otrzymane pismo trzeba wypełnić biorąc pod uwagę dołączoną instrukcję, a następnie odesłać do NCBiR na adres internetowy: initechI@ncbir.gov.pl. Gdy NCBiR zaakceptuje treść umowy, zwróci się do beneficjentów z prośbą o samodzielne wydrukowanie, podpisanie i odesłanie pocztą tego pisma. Wszelkie wątpliwości dotyczące treści umów uzgadnia się wyłącznie na drodze elektronicznej.

Zanim zainteresowani dostaną z NCBiR wzór umowy z zawartą w niej treścią mogą się z nią zapoznać wchodząc na stronę www.ncbir.pl. Zamieszczone są tam nie tylko wszystkie niezbędne rodzaje umów, ale i odpowiednie załączniki. Żadnego z tych pism nie należy na stronie wypełniać ani odsyłać do Centrum. Umieszczone je tam tylko do wglądu. Są tam trzy rodzaje wzorów umów.

- zawieranych zarówno z jednostkami naukowymi jak i przedsiębiorstwami na wykonanie projektów badawczych „Inicjatywy Technologicznej” – faza A lub A+B,
- na wykonanie projektów celowych „Inicjatywy Technologicznej” – faza A lub A+B,
- zawieranych z jednostkami badawczymi i przedsiębiorstwami na wykonanie przedsięwzięć przygotowujących wyniki prac B+R do wdrożenia – faza B.

Beneficjeni, którzy otrzymali dotację wyższą niż 2 mln zł zobowiązani są przeprowadzić zewnętrzny audyt i wraz z raportem końcowym z realizacji projektu ITI złożyć egzemplarz sprawozdania z audytu. W związku z tym niektóre wzory zawierają odpowiednie klauzule. Ich podstawą prawną jest art. 20 a ust. 3 ustawy z dnia 8 października 2004 r. o zasadach finansowania nauki (Dz.U. Nr 238, poz.2390, z późniejszymi zmianami).

O samym audycie zewnętrznym mowa jest w § 12 ust. 1 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 5 września 2007 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania tego typu operacji a także wydatkowania finansów na badania naukowe (Dz. UI. Nr 170, poz. 1197).

Informacje na temat „Inicjatywy Technologicznej I” można uzyskać pod adresem initech@nauka.gov.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.