Facebook Google+ Twitter

Rozpoczęło się referendum ws. odwołania prezydenta Sopotu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-17 07:04

Mieszkańcy nadmorskiego kurortu odpowiedzą na pytanie "Czy jest pan/pani za odwołaniem Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu, przed upływem kadencji?".

Do głosowania uprawnionych jest około 32,5 tysiąca sopocian. Aby referendum było ważne, do urn musi pójść co najmniej 60 procent osób, które wzięły udział w wyborach samorządowych w 2006 roku. Najprawdopodobniej tak właśnie się stanie, bowiem frekwencja w Sopocie należy zawsze do najwyższych w kraju.

Na Jacku Karnowskim ciąży osiem zarzutów prokuratorskich - w tym siedem o charakterze korupcyjnym. Sam prezydent miasta twierdzi, że jest niewinny. Mimo to poparł obywatelski wniosek o referendum w swojej sprawie.

Funkcję prezydenta Sopotu Karnowski pełni od 2002 roku, wcześniej był wiceprezydentem miasta. W wyborach samorządowych w 2002 i 2006 roku wygrywał już w pierwszej turze. Referendum zakończy się o 20.00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Facet bez szczelny.Plują mu w oczy,a on mówi że deszcz pada.Po takich przekrętach powinien pod ziemię się zapaść.Trudno jest kogoś w dzisiejszych czasach oderwać od koryta.Co dalej będzie z Polską.Strach pomyśleć.Dobrze,że już nie dużo zostało mi życia na ty padole.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.