Facebook Google+ Twitter

Rozpoczęło się spotkanie wspólnoty braci z Taize

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-29 20:44

Wieczorną modlitwą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęło się 32. Europejskie Spotkanie Młodych. Organizuje je wspólnota braci z Taize.

W spotkaniu uczestniczy około 30 tysięcy młodych ludzi. Największe grupy oprócz Polaków to Ukraińcy, Francuzi, Niemcy, Chorwaci i Włosi. Do Poznania przybyło w sumie 50 narodowości.

W wieczornej modlitwie uczestniczyło też wielu poznaniaków, którzy przyszli na teren targów. W dwóch halach rozbrzmiewały pieśni, które wprowadziły uczestników w nastrój zadumy, zamyślenia i wyciszenia. Przeor wspólnoty z Taize, brat Alois, powiedział do zgromadzonych, że wszyscy odczuwamy, iż nasz świat potrzebuje zmian.

Postęp ekonomiczny, chociaż bardzo ważny, nie może zaspokoić najgłębszego pragnienia. "To pragnienie otwiera nasze serca, żebyśmy usłyszeli głos Ducha Świętego, który szepce nam do ucha: "Jesteś kochany na zawsze, nieodwołalnie" - mówił brat Alois. Dodał, że w takiej chwili przemienia się nie tylko serce, ale też spojrzenie i postępowanie. "Nie będąc naiwni, stajemy się zdolni do dialogu" - mówił brat Alois.

Wszystkim rozważaniom towarzyszyły śpiewy, była też kilkunastominutowa cisza na modlitwę. Uczestnicy spotkania udali się później do rodzin, u których spędzą noc. Rano spotkają się w parafiach. Europejskie spotkanie młodych potrwa do 2 stycznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.