Facebook Google+ Twitter

Rozpoczęły się 15. Targi Książki w Krakowie

Już pierwszego dnia krakowskiego święta książki nie tylko drukowanej, zjawiły się tłumy czytelników. Wystawcy przygotowali dla nich specjalne rabaty czy spotkania z autorami. Uroczystego otwarcia targów dokonali goście z Górnego Śląska.

Na krakowskim targach książki pojawi się ponad 500 wystawców / Fot. Piotr DrabikChoć oficjalne otwarcie 15. już targów książki w Krakowie miało miejsce o dwunastej, to już dwie godziny wcześniej pojawili się na nich pierwsi czytelnicy. Ponad 500 wystawców przygotowało dla stałych bywalców i nowicjuszy specjalne rabaty na swoje wydawane przez siebie pozycje oraz niepowtarzalne okazje (niektóre książki sprzedaje się po 2 zł!). Swoją obecność na tegorocznej edycji targów potwierdziło prawie 400 autorów a wśród nich m.in. Jacek Dukaj, Janusz Głowacki, Katarzyna Grochola czy Julia Hartwig. "Nie myśl, że książki znikną" - odbywające się pod takim hasłem targi również prezentują swoim gościom pozycje elektroniczne oraz specjalne czytniki do e-booków.

Poza książkami, na targach pojawiły się również oferty gier planszowych / Fot. Piotr DrabikPrzechodząc pomiędzy kolejnymi stoiskami, można było zauważyć osoby w każdym wieku, jednak podczas pierwszego dnia targów zdecydowanie najwięcej było młodzieży szkolnej. Poza ofertami wydawnictw, w Krakowie pojawili się również producenci gier planszowych, które znalazły się w centrum zainteresowania najmłodszych. Trudno również było znaleźć osobę, która wychodziła z terenów targów bez żadnej książki pod pachą. Okazało się, że sporą wartością targów są spotkania z autorami poradników, którzy doradzają czytelnikom m.in. jak wystrzegać się błędów wychowawczych.

 / Fot. Piotr DrabikOficjalne otwarcie kolejnych już targów odbyło się w jednej z sal seminaryjnych, gdzie odbywają się spotkania wydawców książek zarówno drukowanych, jak i elektronicznych. Tu powstały pierwsze oficyny wydawnicze, pierwsze drukarnie i domy książki. Tutaj przez wiele lat tworzyli i tworzą do dzisiaj poeci i pisarze, których książki można znaleźć we wszystkich bibliotekach na świecie - tak w skrócie został opisany Kraków przez prezydenta miasta, Jacka Majchrowskiego. Ponadto, odczytano przesłania Bronisława Komorowskiego , ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego oraz minister szkolnictwa wyższego Barbary Kudryckiej (odjęli oni patronat na krakowskimi targami książki).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To ładnie Panie Piotrze. Im więcej nas będzie pisało o takich imprezach to będzie najlepsza promocja: tej imprezy, Krakowa Małopolski bez urzędasów z UM Krakowa i Małopolskiego Urz. Marszałkowskiego w Krakowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.