Facebook Google+ Twitter

Rozpoczęły się 17. Targi Książki w Krakowie

Ponad 500 autorów spotka się z czytelnikami, podczas zainicjowanych w czwartek 17. Targów Książki w Krakowie. Wśród nich znajdą się takie osobistości jak Asa Larsson, Julia Hartwig czy Joanna Bator (laureatka tegorocznej nagrody Nike).

Targi Książki w Krakowie potrwają do najbliższej niedzieli, 27 października / Fot. Piotr DrabikPo raz siedemnasty, na terenie Targów w Krakowie spotkały się najważniejsze w naszym kraju wydawnictwa i spragnieni literatury wszelkiej maści czytelnicy. Tegoroczna edycja święta książki w grodzie Kraka, odbywa się pod hasłem Kto czyta - nie pyta! Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał w czwartkowe południe prezydent miasta. Jacek Majchrowski nie omieszkał wspomnieć o przyznaniu Krakowowi, tytułu Miasta Literatury UNESCO, którym może się tytułować zaledwie siedem innych miast na świecie. Jest to ukoronowanie dorobku wielkich twórców słowa pisanego, którzy związali swoje życie pod Wawelem. Swój wkład w ten sukces, mają także wydarzenia literackie od lat organizowane w Krakowie - wśród nich szczególne miejsce zajmują Targi Książki. Ponadto, przyznano tytuły ambasadorów rozpoczętej w czwartej imprezy oraz promujących czytelnictwo. Otrzymali je ks. Adam Boniecki, Michał Rusinek, Henryk Podolski i Ryszard Krynicki.

Targi Książki w Krakowie każdego roku przyciągają kilkanaście tysięcy czytelników, nie tylko z królewskiego miasta / Fot. Piotr DrabikPodczas gdy czytelnicy zapoznawali się z ofertami 570 wystawców z całej Polski oraz z zagranicy, osoby związane z branżą drukarską i literacką brały udział w seminariach oraz spotkaniach. Poza tym, odbywają się salony wydawców szkół wyższych, wydawców katolickich i nowych mediów. Natomiast bohaterem tegorocznego salonu „Małe Ojczyzny” są Kaszuby i Gdańsk, nad którym czuwa Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Do niedzieli, goście Targów Książki będą mieli okazję spotkać się z m.in. z Jonathanem Carollem, Marią Czubaszek, Katarzyną Grocholą, Januszem Głowackim, Julią Hartwig, Asą Larsson, Ewą Lipską, Dorotą Masłowską, Janem Nowickim, Andrzejem Stasiukiem i Jerzym Stuhrem. Nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących jak maraton czytania utworów Juliana Tuwima, zorganizowany dla uczczenia Roku wybitnego polskiego pisarza. Każdy chętny może wsiąść w nim udział - wystarczy stanąć przed kamerą, w specjalnej strefie na terenie Targów.

Targom Książki towarzyszą różnego rodzaju wydarzenia towarzyszące / Fot. Piotr DrabikRozpoczęte 17. Targi Książki, nieprzypadkowo zbiegły się z trwającym 5. Festivalem Conrada, w ramach którego w całym Krakowie odbywają się spotkania z autorami oraz dyskusje o literaturze. Teren Targów jest dostępny dla zwiedzających w następujących godzinach: piątek i sobota (25, 26 października) godz. 10-18; niedziela (27 października) godz. 10-17. Wejściówka jednorazowa normalna dostępna jest w cenie 7 zł, ulgowa dla uczniów i studentów to koszt 5 zł. Czterodniowy karnet (czwartek-niedziela) można zakupić za 17 zł. Dzieci do lat 7 oraz emeryci i renciści mają zapewnione bezpłatne wejście.

W bogatej ofercie wydawnictw, znajdują się także audiobooki / Fot. Piotr DrabikJak w poprzednich latach, już pierwszego dnia Targów na czytelników czekał o. Leon Knabit / Fot. Piotr Drabik
Czytelnicy podczas Targów mogą liczyć na autografy autorów - na zdjęciu Michał Zawadka / Fot. Piotr DrabikTargi Książki prezentują literaturę dla dzieci, naukową, specjalistyczną czy religijną / Fot. Piotr Drabik
W zeszłym roku, Targi Książki w Krakowie przyciągnęły 34 tys. gości / Fot. Piotr Drabik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.