Facebook Google+ Twitter

Rozpoczęły się Dni Kina Polskiego w Kijowie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-08 18:44

Pokazem filmu "Serce na dłoni" rozpoczęły się Dni Kina Polskiego w Kijowie. Oprócz retrospektywy Krzysztofa Zanussiego, widzowie będą mogli obejrzeć polskie produkcje z ostatnich dwóch lat.

Dyrektor Instytutu Polskiego Jerzy Onuch powiedział, że w tym roku Festiwal został podzielony na dwie części. Pierwsza to retrospektywa Krzysztofa Zanussiego z okazji 70. urodzin, która ma być zaprezentowana w Kijowie oraz Winnicy. Widzowie w stolicy oraz we Lwowie i Charkowie, będą mogli obejrzeć także najnowsze filmy, w tym między innymi "Tatarak" Andrzeja Wajdy, "Cztery noce z Anną" i "Rysa".

Krzysztof Zanussi podkreślił, że sąsiedzi, czyli Polska i Ukraina, powinni robić więcej wspólnych filmów takich, jak na przykład "Serce na dłoni". Powiedział, że jest gotów zaangażować się w projekt dotyczący Wielkiego Głodu lat '30. Ma on mówić o tym, jak Zachód nie dopuszczał do siebie informacji o tym, co się działo na Ukrainie. Polacy mieli więcej wiadomości na ten temat.

Krzysztof Zanussi podkreślił przy tym, że projekt znajduje się dopiero w fazie wstępnej. Problemem, jak zwykle, są pieniądze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.