Facebook Google+ Twitter

Rozpoczęły się ferie zimowe. "Zima w mieście" w Warszawie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-01-18 21:19

Uczniowie z czterech województw, w tym z mazowieckiego, rozpoczęli dwutygodniową przerwę w nauce. Niektórzy będą korzystać z akcji "Zima w mieście", organizowanej i finansowanej przez miasto Warszawa.

 / Fot. Ewa Krzysiak Jak i w latach ubiegłych, tak i teraz program "Zimy w mieście" w stolicy jest różnorodny i obejmuje np. zajęcia edukacyjno-wychowawcze, muzyczne, teatralne i rekreacyjne, które będą się odbywać w szkołach, obiektach sportowych, domach kultury, klubach.

Placówki będą czynne od poniedziałku do piątku, od godz. 7, 7.30 lub 8 do godz. 16 lub 17. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice płacą jedynie za wyżywienie, tak jak w latach poprzednich, 7 zł dziennie. W zamian dziecko dostanie dwa posiłki, w tym jeden ciepły. Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji mogą być zwolnione i z tej opłaty, o ile opiekunowie dostarczą odpowiednie zaświadczenie z MOPSu lub od dyrekcji szkoły, w której pociechy się uczą.

Dzieci niepełnosprawne intelektualnie będą mogły skorzystać z placówek edukacyjnych zorganizowanych w szkołach specjalnych. Natomiast dzieciom niepełnosprawnym ruchowo urząd miasta zapewnia transport.

Ze szczegółowymi propozycjami przygotowanymi dla dzieci i młodzieży w ramach powyższej akcji w poszczególnych dzielnicach Warszawy można zapoznać się poprzez stronę zima. warszawa.pl.

Szacuje się, że ogólne koszty programu „Zima w mieście” wyniosą przeszło 2,5 mln zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.