Facebook Google+ Twitter

Rozpoczęły się przedterminowe wybory prezydenta Zduńskiej Woli

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-05 08:55

W Zduńskiej Woli (woj. łódzkie) rozpoczęły się w niedzielę o godz. 6.00 przedterminowe wybory prezydenta miasta. Głosowanie potrwa do godz. 20.00. Uprawnionych do głosowania jest 36 135 mieszkańców miasta.

W wyborach startuje sześcioro kandydatów: Jan Bizoń (PO), Małgorzata Zalewska i Andrzej Brodzki, którzy utworzyli własne komitety wyborcze, Marcin Łabędzki (PSL), Janusz Parada, którego popiera m.in. PiS, oraz Piotr Niedźwiecki z komitetu wyborczego wyborców "Forum, Praca, Rodzina, Sprawiedliwość".

Głosowanie odbywa się w 24 obwodowych komisjach wyborczych. Jest prawdopodobne, że wyniki wyborów znane będą już w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Jeśli żaden z kandydatów na prezydenta Zduńskiej Woli nie uzyska w niedzielę ponad 50 proc. głosów, to 19 kwietnia dojdzie do drugiej tury wyborów. W niej wystartuje tych dwóch kandydatów, którzy zdobyli najwięcej głosów.

Rozpisanie przedterminowych wyborów to efekt październikowego referendum, w którym większość głosujących opowiedziała się za odwołaniem dotychczasowego prezydenta miasta Zenona Rzeźniczaka.

Inicjatorzy referendum domagali się jego odwołania m.in. w związku z zarzutami, jakie postawiła Rzeźniczakowi Prokuratura Okręgowa w Sieradzu. Śledczy oskarżyli go m.in. o przyjęcie łapówek w wysokości 200 tys. zł, przekroczenie uprawnień prezydenta miasta oraz nadużycie uprawnień podczas kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.