Facebook Google+ Twitter

Rozpoczyna się Międzynarodowy Rok Bioróżnorodności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-11 19:53

Organizacja Narodów Zjednoczonych zainaugurowała Międzynarodowy Rok Bioróżnorodności. Kampania ma na celu ratowania gatunków roślin i zwierząt, które giną obecnie w niebezpiecznie szybkim tempie.

Ceremonia odbyła się Berlinie; kanclerz Angela Merkel wezwała do stworzenia nowego zespołu naukowców, który miałby zająć się ochroną bioróżnorodności. Na szerzenie wiedzy zwrócił z kolei uwagę szef agencji ONZ do spraw środowiska Achim Steiner, który w rozmowie z BBC mówił
Życie na Ziemi jest zjawiskiem bardzo złożonym i trudno zdać sobie sprawę, jak ważna jest ochrona gatunków. A to przecież one gwarantują nam stabilność chociażby w kwestii produkcji żywności.

Obserwatorzy zwracają uwagę, że dziś, gatunki giną tysiąc razy szybciej niż w przeszłości.
Osiem lat temu wiele krajów zobowiązało się do zmniejszenia utraty bioróżnorodności do 2010 roku. Już wiadomo, że obietnic nie udało się dotrzymać ze względu na rozwój miast, rolnictwa i infrastruktury.

ONZ zwraca jednak uwagę, że ochrona przyrody jest dla człowieka kluczowa; już teraz ginące lasy przynoszą straty rzędu kilku bilionów dolarów rocznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.