Facebook Google+ Twitter

Rozpoczyna się polsko-białoruskie Forum Gospodarcze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-03 13:25

W Mińsku rozpoczyna się dwudniowe polsko-białoruskie Forum Gospodarcze. Politycy i eksperci z obu krajów będą rozmawiać o zacieśnianiu stosunków handlowych i współpracy przedsiębiorstw po obu stronach granicy.

Gościem drugiego dnia Forum będzie wicepremier Waldemar Pawlak. Pierwszym polskich politykiem na tak wysokim szczeblu, który po wielu latach odwiedził Mińsk, był szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

Polskę i Białoruś łączy wiele wspólnych przedsięwzięć gospodarczych. Współpraca dotyczy przede wszystkim sektorów produkcji rolno-spożywczej i energetyki. Coraz częściej Białorusini i Polacy podejmują wspólne przedsięwzięcia w zakresie ochrony środowiska naturalnego i ochrony granic.

Zdaniem ekspertów, dwudniowe Forum Gospodarcze może zakończyć się podpisaniem umów, które ułatwią wymianę handlową polskim i białoruskim przedsiębiorcom i pozwolą bez zbędnych ograniczeń na współpracę firm po obu stronach granicy. Polacy nie kryją, że są także zainteresowani udziałami w prywatyzacji białoruskich przedsiębiorstw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.