Facebook Google+ Twitter

Rozpoczyna się Poznań Ice Festival. 20 artystów wyrzeźbi swoje dzieła w 30 tonach lodu

11 grudnia rozpocznie się w Poznaniu 10. edycja Poznań Ice Festival. 20 artystów wyrzeźbi swoje dzieła z niemal 30 ton lodu.

 / Fot. Łukasz Gdak/Polska PressJuż niebawem poznański Stary Rynek zamieni się w baśniową krainę lodu. W najbliższy weekend (11-13 grudnia) odbędzie się dziesiąta jubileuszowa edycja Poznań Ice Festival. Jedyne takie wydarzenie w skali kraju, w ramach którego ponad 20 artystów z całego świata będzie rywalizowało rzeźbiąc w niemal 30 tonach lodu.

- Przewidujemy, że Stary Rynek będzie pękał w szwach. Spodziewamy się kilkudziesięciu tysięcy widzów z całej Polski – zapowiada Mariusz Walter, przedstawiciel firmy Stihl, która objęła patronat nad imprezą. Odbędzie się ona w ramach Betlejem Poznańskiego – cyklu wydarzeń około świątecznych organizowanych przez miasto. Patryk Pawełczak, zastępca dyrektora gabinetu prezydenta twierdzi, że przygotowania do niego zaczynają się już w sierpniu.

Mieszkańcom i turystom obiecuje moc atrakcji: - W piątek o 17 nastąpi uroczyste otwarcie festiwalu. Spróbujemy też pobić rekord Guinessa w śpiewaniu kolęd. Zapraszamy też na dziedziniec Urzędu Miasta – tam stacjonować będzie Winter Camp. Jednak najważniejszym elementem Ice Festivalu będą konkursy rzeźb lodowych. Zawodnicy z całego świata wezmą udział w dwóch konkurencjach. Pierwsza to Speed Ice Carving.

– W każdej rundzie trzech uczestników będzie miało pół godziny na wykonanie rzeźby o losowo wybranym wzorze. Wygra ten, który najlepiej go odwzoruje - tłumaczy Robert Górka, sędzia zawodów.

W niedzielę czeka nas główna atrakcja imprezy. Od godziny 9 rzeźbiarze w dwuosobowych zespołach będą wykonywali swoje autorskie prace. Na ich ukończenie będą mieli osiem godzin, później ogłoszony zostanie zwycięzca. Duże szanse ma Polak Michał Mizuła – utytułowany rzeźbiarz i rekordzista Guinessa.

- Liczę na zajęcie miejsca na podium. Nie zdradzę jaki jest projekt, ale wraz z partnerem mamy zamiar połączyć realizm z abstrakcją – mówi M. Mizuła.

Po zakończeniu pracy rzeźby zostaną podświetlone. Poznaniacy będą je mogli oglądać, dopóki się nie roztopią, ale przy obecnej pogodzie może to nastąpić dosyć szybko.

Piątek - 11 grudnia 2015:
17.00 - Rozpoczęcie Poznań Ice Festivalu
17.30 - Ice Show Artystów Teatru Tańca
19.00 - Bicie rekordu Guinessa w śpiewaniu kolęd

Sobota - 12 grudnia 2015:
10.00-17.00 - Zawody w Speed Ice Carving’u
11.00-21.00 - Winter Camp City – zimowe miasteczko (Dziedziniec UM Poznania, plac Kolegiacki 17)

Niedziela - 13 grudnia 2015:
9.00-17.00 – Konkurs rzeźbienia w lodzie

Mikołaj Woźniak (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.