Facebook Google+ Twitter

Rozpoczyna się proces zabójców warszawskiego policjanta

Warszawski policjant Andrzej Struj został zamordowany w lutym zeszłego roku. W środę rusza proces jego oprawców. Grozi im kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Przystanek, na którym doszło do tragedii. / Fot. Bartłomiej Ryży/PolskaZabójcy warszawskiego policjanta Andrzeja Struja staną w środę przed sądem. Grozi im do 25 lat więzienia (wyższa kara nie wchodzi w grę, ponieważ sprawcy, w momencie zbrodni, nie mieli ukończonych 18 lat). Adwokatem oskarżonych jest mec. Radosław Baszuk, znany m.in. z reprezentowania czeczeńskiego działacza politycznego Ahmeda Zakajewa.

***

Do zdarzenia doszło około 10 lutego 2010 roku, przy ulicy Połczyńskiej w Warszawie. Gdy tramwaj się zatrzymał, nastolatek rzucił w stronę wagonu kosz na śmieci. Wysiadający z tramwaju mężczyzna, policjant w cywilu, od razu zareagował. Wywołało to reakcję innego mężczyzny, który wyciągnął nóż i ranił interweniującego policjanta. Natychmiast wezwano pogotowie i policję.

Zatrzymany Mateusz N. / Fot. Komenda Stołeczna PolicjiRannym okazał się mł. asp. Andrzej Struj, 42-letni policjant z wydziału wywiadowczo-patrolowego stołecznej komendy; miał za sobą 15 lat służby. Policjant, mimo natychmiastowej pomocy, zmarł w szpitalu.

dt/ptWybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Szanowny Autorze Artykułu i Szanowna Redakcjo - nazywanie oskarżonych o zabójstwo "zabójcami" w przypadku braku prawomocnego wyroku sądu i skazania za ten czyn jest nadużyciem, nie tylko dziennikarskim. Za takie słowa były minister sprawiedliwości miał proces i przegrał. Komentuję ku przestrodze, bo oskarżonych nie bronię i uważam, że jeśli sąd udowodni im winę, powinni ponieść surową karę. Są sądzeni z kodeksu karnego i poprawczak nie wchodzi tu w grę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariusz - alkohol nie jest przesłanką łagodzącą karę. Wręcz przeciwnie. Jedno co mi się nie podoba to 'dostosowywanie' polskiego prawa karnego 'pod wpływem chwili'. Zabito policjanta - wyższa kara za zabójstwo policjanta, znieważono nauczyciela - wyższa kara za znieważenie nauczyciela... itp, itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dostaną z 15 lat bo sąd uzna ,że byli pod wpływem alkoholu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja żałuję ,że nie ma dożywocia .

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja już myślałem, że zostało im jeszcze tylko całe życie minus rok, pobytu w więźniu.
Ale jak mogłem się tak pomylić i zapomnieć, że to sprawiedliwość naszej Najjaśniejszej. To przecież właśnie tu, złodziej przyłapany na gorącym uczynku i przyznający się do wszelkich zarzutów, czeka na rozprawę co najmniej rok. potem jeszcze czeka na miejsce w więźniu :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie, nie tylko w Polsce.
Jakiego poprawczaka? To dorośli ludzie.
Reszty komentarze niestety nie rozumiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.