Facebook Google+ Twitter

Rozpoczyna się XII Festiwal Zdrowia i Niezwykłości

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-11-10 07:32

Przez trzy dni królować będą bioenergoterapeuci, kręgarze, psychotronicy, masażyści, producenci naturalnej żywności i preparatów prozdrowotnych. Nie zabraknie nowości. Rozpoczął się bowiem doroczny, XII Festiwal Zdrowia i Niezwykłości.

fot. Express IllustrowanyEnergia z natury

Gorczyca jest znana od tysięcy lat. Jej niezwykłe właściwości są wykorzystywane również współcześnie. Od kilku lat to niewielkie ziarenko robi wielką karierę. Na łódzkim festiwalu nie zabraknie producentów, którzy w swojej ofercie mają wyroby z gorczycy. Stosowane regularnie zapobiegają bólom głowy, likwidują stres i napięcia mięśniowe, poprawiają kondycję kręgosłupa, ułatwiają zasypianie i wpływają na ogólne samopoczucie.

Na targach zaprezentuje je kilku producentów. Będzie wśród nich Janina Wasilewska z Łodzi, łódzka firma Res, K&K z Koła, warszawski producent Luksus, który od lat jest gościem festiwalu.

Obok wyrobów gorczycowych nie zabraknie tych z łuską gryczaną, która spełnia podobne zadania jak gorczyca, ale nie ma właściwości bioenergetycznych.

Wróżka prawdę powie


Łódzki Festiwal Zdrowia i Niezwykłości jest największą imprezą tego typu w Polsce. Wśród uczestników zawsze najliczniejszą grupę stanowią wróżki. Akima opowie o naszych poprzednich wcieleniach, Anastazja M. naładuje nas pozytywną energią, Marek Pawulski postawi komputerowy horoskop z dłoni, dobra wróżka Hanna przepowie przyszłość z kryształowej kuli lub za pomocą wahadła. Laryssa, która specjalizuje się w grafologii wyjaśni co należy zmienić w swym życiu, żeby było ono lepsze i ciekawsze, a wróżka Henrietta zajmie się oczyszczeniem z negatywnych energii. Janina Ziółkowska-Sudolska wróżąc z kart tarota, klasycznych, egipskich odczyta przyszłe losy, a Leszek Weres, znany kosmobiolog, wytłumaczy niepokojące zjawiska i opowie o tym- co czeka świat i ludzi w najbliższej przyszłości.

fot. Express IlustrowanyPromocja metod alternatywnych


- Te targi to okazja, żeby wytłumaczyć ludziom, że bioenergoterapia i radiestezja, czy psychotronika to nie jest szarlataneria - mówi Karol Jóźwiak, jeden z pierwszych łódzkich bioenergoterapeutów. - Chcemy promować niekonwencjonalne sposoby leczenia jako dziedzinę alternatywną i wspierającą medycynę akademicką.

Na stoisku łódzkiego Cechu Psychotronicznego jego przedstawiciele będą prezentować zabiegi bioenergetyczne i opowiadać o tej niezwykłej dziedzinie naturoterapii.

Nowości dla ciała i ducha


W czasie łódzkiego festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Dbające o urodę i zdrowie panie będą mogły przyjrzeć się jak działa DCK, czyli kombajn do kształtowania sylwetki. Wielofunkcyjne urządzenie masuje, drenuje i odtruwa organizm. Zaprezentuje je łódzka Fabryka Fryzur i Urody A&A, która na targach będzie po raz pierwszy.

Po raz pierwszy przyjadą również do Łodzi przedstawiciele krakowskiego "Herbapolu". Przywiozą herbatki i soki owocowe wspomagające naturalne procesy odpornościowe organizmu oraz pomogą w walce z przeziębieniami. Przebojem ma być sok z żurawiny z witaminą C, który przed miesiącem trafił do sklepów. Obok niego pojawią się wzmacniające organizm kapsułki z burakiem oraz żurawina w kapsułkach. Nie zabraknie preparatów ziołowych o antydepresyjnych i uspokajających właściwościach.

Złoty Promień i prelekcje


Tradycyjnie już przedstawiciele redakcji "Expressu Ilustrowanego" spośród wszystkich wystawców wybiorą tego, kto zaprezentował się najciekawiej i skupił przy swoim stoisku najwięcej zwiedzających. Najlepszego z nich nagrodzimy naszą redakcyjną nagrodą "Złoty Promień". Wręczymy go uroczyście w niedzielę o godz. 12.

fot. Express IlustrowanyPrzez trzy dni (piątek, sobota i niedziela), w dwóch salach równocześnie odbywać się będą wykłady i prelekcje uczestników festiwalu. W piątek jako pierwszy wystąpi Andrzej Świąć, który opowie o "Radiestezyjnej ocenie stanów energetycznych organizmu w bioenergoterapii". Obok niego usłyszymy również prelekcję Leszka Weresa, Ireneusza Rybickiego, Elżbietę Liszowską i innych.

Gazetka – przewodnik


Z okazji tegorocznych targów ukazał się również specjalny, okolicznościowy numer "Expressu Ilustrowanego - festiwalowego". Otrzyma go każdy, kto przyjdzie na XII Festiwal Zdrowia i Niezwykłości. A w tym numerze: szczegółowe godziny i tematy wykładów, propozycje do "Złotego Promienia" zgłoszone przez samych wystawców oraz lista gości tegorocznego festiwalu. Targi są czynne od dziś do niedzieli w godz. 10-19. Organizatorami festiwalu są "Express Ilustrowany", Międzynarodowe Targi Łódzkie oraz spółka Marvel.

(jed) - Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.