Facebook Google+ Twitter

Rozpoczynają się ME do lat 19 w piłce nożnej!

Już dzisiaj o godzinie 17.30 rozpoczynają się mistrzostwa Europy do lat 19 w piłce nożnej. Na sześciu stadionach w Czechach będziemy świadkami piętnastu pojedynków, które wyłonią najlepszą drużynę młodzieżową w Europie.

Oficjalne logo ME do lat 19 / Fot. logoOsiem zespołów podzielono na dwie grupy. W grupie A znalazła się reprezentacja Bułgarii, Niemiec, Hiszpanii oraz Węgier. Natomiast w drugiej, rywalizować ze sobą będą ekipy z Anglii, Czech, Grecji i Włoch. Pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane o godzinie 17.30. Bułgarzy zagrają z Węgrami, a gospodarze turnieju, Czesi podejmą Anglików. Dwie godziny później Grecy zagrają z Włochami, a reprezentacja Niemiec zagra z Hiszpanią. Następne mecze zostaną rozegrane 17 lipca, a ostatnie spotkania w fazie grupowej zostaną rozegrane trzy dni później. Mecze półfinałowe z udziałem najlepszych czterech zespołów zostaną rozegrane 23 lipca. Ostatni mecz, czyli starcie finałowe zostanie rozegrane 26 lipca na Strelnice Stadion w Jablonec.

W bułgarskiej ekipie najważniejszą rolę odgrywa Momchilem Tsvetanovem z Litexu Łowicz. Lewonożny zawodnik jest uważany przez prasę z Bułgarii za jeden z największych talentów ostatnich lat. O sile Węgrów stanowi napastnik rodem z Liverpoolu FC, Krisztian Nemeth. W ekipie niemieckiej pierwsze skrzypce grają bracia Bender, Lars i Sven. Obaj zawodnicy zagrali już w ponad 40 spotkaniach w pierwszej drużyny TSV Monachium. Hiszpańscy kibice liczyć będą przede wszystkim na dwóch pomocników, Ignacio Camacho z Atletico Madryt i Frana Meridę z Arsenalu Londyn. Obaj zawodnicy w ostatnim sezonie zagrali w La Liga łącznie 21 meczy. Włosi przede wszystkim będą patrzeć na bardzo dobrze zapowiadającego napastnika AS Romy, Stefano Okaka Chuka. Grecy, którzy po zdobyciu mistrzostwa Europy w 2004 roku chcą zdobyć następny medal. Najjaśniejszą postacią w ekipie Alexis Alexiou jest piłkarz Panathinaikosu Ateny, Sotiris Ninis. Młody zawodnik ma za sobą występ w dorosłej reprezentacji. Gospodarze liczą na duet snajperski Libor Kozak-Tomas Necid. Obaj zawodnicy ostatni sezon mogą uważać za udany i na pewno będą pewnym punktem naszych południowych sąsiadów. Victor Moses to dobrze zapowiadający się angielski piłkarz. Interesuje się nim już teraz m.in. londyńska Chelsea.

Najwięcej razy mistrzostwa Europy juniorów wygrywała reprezentacja Hiszpanii. Właśnie oni będą starali się obronić tytuł i po raz trzeci z rzędu zostać najlepszą drużyną na naszym kontynencie. Podczas ostatniego turnieju najlepszym zawodnikiem został Grek, Sotiris Ninis. Młody gracz Aten doprowadził swój kraj do wicemistrzostwa Europy juniorów, więc nikogo to nie dziwiło, że został MVP tego turnieju. Przypomnę, że w 2001 roku najlepszą ekipą w Europie była nasza drużyna, która pod wodzą Michała Globisza wyeliminowała m.in. Anglię oraz Hiszpanię.

Turniej w Czechach na pewno nie będzie mniej ekscytujący niż czerwcowe finały mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii. Mamy nadzieję, że arbitrzy nie będą grali głównych ról i będą sędziować jak najlepiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.