Facebook Google+ Twitter

Rozpoczynają się przesłuchania komisji ws. śmierci Blidy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-21 08:13

Dziś przed sejmową komisją śledczą badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy odbędą się pierwsze przesłuchania. Zeznawać będą śledczy z katowickiej prokuratury.

Przesłuchania rozpoczną się w samo południe. Jako pierwsza przed komisją stanie prokurator Małgorzata Kaczmarczyk-Suchan, która między innymi sporządziła nakaz zatrzymania i przeszukania domu byłej posłanki SLD. Drugim świadkiem komisji będzie referent jednego z wątków dotyczących tzw. afery węglowej Sebastian Głuch.

Komisja ma też wybrać swoich pięciu stałych ekspertów. Do tej pory komisja śledcza zbierała się na posiedzeniach w formule tak zwanego poszerzonego prezydium. W posiedzeniach - poza przewodniczącym i jego zastępcą - mogli brać udział pozostali, chętni członkowie komisji. Podczas ostatniego z takich spotkań 10 kwietnia, sejmowi śledczy spotkali się z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ćwiąkalskim. Zadeklarował on wówczas, że akta spraw z Łodzi i Katowic zostaną odtajnione, a komisja śledcza będzie mogła zwalniać przesłuchiwanych prokuratorów z tajemnicy.

Barbara Blida popełniła samobójstwo 25 kwietnia 2007, gdy funkcjonariusze ABW przyszli przeszukać jej dom i - na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach - zatrzymać ją w związku z podejrzeniami o korupcję w handlu węglem.


iar/Naukowicz/zr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.