Facebook Google+ Twitter

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego o biletach lotniczych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-31 16:05

Linie lotnicze będą musiały informować podróżnych o wysokości wszystkich opłat, od których zależy ostateczna cena biletu. Od jutra wchodzi w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego, obowiązujące w całej Unii.

Na cenę biletu lotniczego składają się taryfy lub stawki lotnicze, podatki, opłaty lotniskowe oraz inne dopłaty. Tymczasem przewoźnicy, zwłaszcza w promocyjnych ofertach - często ukrywają marże i inne koszty zawarte w opłatach lotniskowych.

Zgodnie z rozporządzeniem, przewoźnicy będą musieli podawać ostateczną cenę biletu, łącznie z wysokością taryfy, stawką lotniczą, wszystkimi podatkami i dopłatami znanymi w chwili prezentowania oferty. Ostateczna cena będzie musiała być podana pasażerom już na etapie rezerwacji.

Przypadki naruszeń rozporządzenia można zgłaszać do Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów będzie wszczynał postępowania w przypadku możliwości naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Za wprowadzanie konsumentów w błąd grożą sankcje, które mogą sięgać 10 procent ubiegłorocznych przychodów przewoźnika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.