Facebook Google+ Twitter

Rozpoznano ostatnią ofiarę katastrofy w Szczekocinach

Zakończył się proces identyfikacji ofiar katastrofy kolejowej w Szczekocinach.

Sonda

Czy teraz na kolei będzie już bezpieczniej?

 / Fot. PAP/Andrzej GrygielOstatnią zidentyfikowaną ofiarą jest maszynista pociągu Interregio, którego rozpoznała rodzina. Takie informacje przekazał Tomasz Ozimek z prowadzącej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

„Obecnie trwa procedura wydawania zwłok rodzinom, prokuratorzy wydają rodzinom także dokumentację. Współpracują z nimi pracownicy Centrum Kryzysowego przy wojewodzie śląskim” – powiedział prokurator.

Jak informuje TVN24, wśród 16 ofiar znajdują się osoby z różnych rejonów Polski. Najstarsza miała 55 lat, najmłodsza – 25. Jest wśród nich pięć kobiet i 11 mężczyzn.

Ostatnia wątpliwość dotyczy zmarłej w wypadku obywatelki Rosji. Rozpoznał ją znajomy, ale nie był w stanie potwierdzić w 100 proc. jej tożsamości. W celu jej ostatecznej identyfikacji konieczne jest potwierdzenie przez rodzinę.

W wyniku zderzenia się dwóch pociągów: Warszawa-Kraków i Przemyśl-Warszawa w sobotę wieczorem śmierć poniosło 16 osób, a 57 zostało rannych. Dzisiaj rano w szpitalach pozostawało jeszcze 40 osób.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy tylko z zagranicznych osob zginela owa Rosjanka? Pokoj ich dusz i szybkiego powrotu do zdrowia ty 40-stu rannym i wyrazy wspolczucia dla rodzin , ofiar tej tragedii. Pokoju ktory przewyzsza wszelkie zrozumienie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.