Facebook Google+ Twitter

Rozrabiaki z Hollywood, czyli gwiazdy w kajdankach

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-07-24 10:59

Sławę obficie podlewają alkoholem, zagłuszają narkotykami i łamią prawo. Takie zachowanie, w odpowiedni sposób wykorzystane przez speców od public relations, często przysparza im jeszcze większej popularności

Russell Crowe w sierpniu zeszłego roku uderzył telefonem portiera hotelowego w Nowym Jorku ze złości, że nie może dodzwonić się do żony w Australii. Groziło mu siedem lat więzienia. Adwokaci aktora dogadali się z ofiarą pobicia poza sądem. Crowe zapłacił portierowi kilka milionów dolarów odszkodowania. Fot. AKPA
Russell Crowe jest zresztą jednym z największych łobuzów świata rozrywki, któremu niewiele potrzeba, żeby z pięściami rzucić się na zaczepiającego go klienta baru czy pubu.
Równie krewki jest Bruce Willis, który w zeszłym miesiącu użył siły wobec nachalnego fotoreportera, usiłującego zrobić mu zdjęcie przed jedną z restauracji w West Hollywood. Anthony Goodrich oskarżył Willisa, że ten wcisnął mu aparat w twarz i odepchnął. Poszkodowany miał rany twarzy i uszkodzone zęby.
Aktor tłumaczył się, że jedynie próbował zasłonić oczy przed błyskiem flesza. I ze swej strony pozwał fotoreportera do sądu za oczernianie go. I zażądał miliona dolarów odszkodowania...

Rockowe paragrafy

Pod koniec czerwca na kolejny eksces w swej niepokornej biografii zdobył się wokalista kapeli rockowej Guns N’Roses. Policja aresztowała Axla Rose’a w Sztokholmie, w hotelu Berns pod zarzutem pobicia ochroniarzy hotelowych. Z aresztu wypuszczono go po kilkunastu godzinach. Do incydentu doszło w przerwie pomiędzy koncertem amerykańskiej kapeli w Sztokholmie i kolejnym występem w Oslo. Rose zaskarżył policjantów o straszenie go aresztem, jeśli nie będzie „współpracował”. Ale zgodził się jednocześnie na zapłacenie sądowej grzywny w wysokości trzech tysięcy koron i odszkodowania dla poszkodowanych ochroniarzy (10 tysięcy koron).
Natomiast najniegrzeczniejszą rockową dziewczyną jest Courtney Love, wdowa po wokaliście grupy Nirvana, Kurcie Cobainie. Policja zatrzymuje ją co rusz za wyzwiska, posiadanie narkotyków czy publiczne skandale wywoływane pod wpływem alkoholu. Trzy lata temu w środku nocy awanturowała się pod domem swego przyjaciela, a nawet rozbiła szybę w oknie jego mieszkania. Dwa lata temu zatrzymano ją na londyńskim lotnisku Heathrow za napaść na stewardesę. Love notorycznie nie zgłasza się na rozprawy sądowe, za co w końcu można trafić za kratki na dłużej.

Gangsterski rap

Najbardziej podejrzana dla amerykańskiej policji jest od dawna topowa grupa amerykańskich muzyków stylów rap i hip hop. I nie bez racji – w poniedziałek, po dziesięciu miesiącach pobytu za kratami wyszła na wolność popularna raperka Lil’Kim. Odsiadywała wyrok za strzelaninę, którą urządziła sobie w 2001 roku po opuszczeniu stacji radiowej w Nowym Jorku. Celowała w jednego ze swych kolegów.
Lil’Kim, nazywająca się naprawdę Kimberly Wilson, jest laureatką prestiżowej nagrody Grammy w 2001 roku. Nagrała przebojowe albumy „La Bella Mafia” i „Notorious K. I. M.”.
Artystkę skazano na dwanaście miesięcy za kratkami. Zwolniono po dziesięciu, za dobre sprawowanie. Koniec kary świętowała razem z dziesiątkami swych fanów. Za więzienną bramę wyszła w modnej sukience, ciemnych okularach, z szerokim uśmiechem na ustach, czekał na nią prywatny rolls-royce.
Wiele gwiazd czarnego rapu ma za sobą rzeczywiście czarną przeszłość, często przestępczą. Tak jak Curtis Jackson, znany bardziej pod pseudonimem artystycznym 50 Cent. Trzy lata temu policja podczas przeszukania znalazła w jego samochodzie dwa nielegalnie posiadane pistolety, oba naładowane.
Tajemnicą poliszynela jest, że Curtis był przed rozpoczęciem kariery muzycznej członkiem młodzieżowych gangów i drobnym narkotykowym dilerem. W 2000 roku podczas zamachu na jego życie został postrzelony dziewięciokrotnie. Zresztą 50 Cent wcale nie ukrywa swych gangsterskich korzeni.

Policjanci z Miami

Niedawnym skandalem był przeciek do mediów informacji, że policja amerykańska śledzi w tajemnicy grupę najbardziej znanych artystów muzyki rap. Zadania tajniaków z Miami dotyczą takich sław jak wspomniany już 50 Cent i P. Diddy.
Szef policji poinformował, że cała akcja inwigilowania, filmowania i składania szczegółowych raportów o muzykach została podjęta prewencyjnie i miała za zadanie przeciwdziałać ewentualnym przestępstwom.
Zresztą Miami jest miejscem często odwiedzanym przez raperów i hiphopowców amerykańskich. Do tej pory jednak nie wiedzieli oni, że są szpiegowani, fotografowani z ukrycia, a każdy ich krok opisany jest w raportach policji.
Funkcjonariusze otrzymali już też z Nowego Jorku teczki z informacjami o każdym muzyku czy grupie, której członek wszedł w konflikt z prawem (i został na przykład aresztowany). Policjanci akcję tę prowadzą już od dwóch lat. Wyszli z założenia, że rywalizacja pomiędzy artystami hiphopowymi przeniosła się z estrady na życie prywatne i może potencjalnie być powodem popełniania przestępstw, wykroczeń, a nawet zbrodni. Dlatego też inwigiluje się całe środowisko hip hopu.

Bo zupa była za słona

Wiele gwiazd estrady czy filmu popada w konflikt z prawem z powodu swych uzależnień od narkotyków czy alkoholu. Męscy idole milionów zamieniają się wtedy w typowych damskich bokserów. Tak jak znany aktor Tom Sizemore („Szeregowiec Ryan”, „Czerwona planeta”, „Helikopter w ogniu”), który w zeszłym roku zakończył półroczną odsiadkę w więzieniu za pobicie i zastraszanie swej przyjaciółki, Heidi Fless. Wcześniej został zobligowany prawnie do odbycia obowiązkowej terapii odwykowej od narkotyków.
Sama Fleiss też nie jest jednak niewiniątkiem. To niegdyś najgłośniejsza burdelmama Hollywood, właścicielka luksusowej agencji towarzyskiej z panienkami, przed kilku laty bohaterka skandalu, który doprowadził jej interesy do ruiny. Dwuletni romans z Tomem Sizemore’em nawiązała po odsiedzeniu 21 miesięcy więzienia za malwersacje finansowe.
Złą opinię wśród policjantów ma też aktor Nick Nolte, który zdobył sławę grając złego brata w serialu „Pogoda dla bogaczy”. Widać charakter filmowej postaci wdrukował mu się na stałe w umysł. Rok temu został aresztowany za prowadzenie samochodu po pijanemu. Wcześniej jego żona wezwała stróżów prawa do domu Noltego, oskarżając męża o pobicie. Aktor był wtedy także nietrzeźwy. Noltego pamiętamy też dobrze z takich filmów kinowych, jak: „Mulholland Falls”, „Matka Noc”, czy „Cienka czerwona linia”.

Strzelają celnie

Niekiedy męsko-damskie konflikty w światku sławnych prowadzą do tragedii. Wciąż trwa proces przeciw znanemu aktorowi serialowemu 73-letniemu Robertowi Blake’owi („Zaginiona autostrada”, „Pociąg z forsą”, serial „Baretta”), który jest oskarżony o zamordowanie swej żony. 44-letnia Bonny Lee Bakley została zabita w samochodzie należącym do jej męża. Ktoś dwukrotnie strzelił jej w głowę. Do zbrodni doszło cztery lata temu, zaraz po wspólnym obiedzie, jaki małżonkowie zjedli w jednej z restauracji w Los Angeles. Narzędziem zbrodni był pistolet marki Beretta, taki sam jaki posiadał Blake.
O zabójstwo oskarżony jest także znany producent muzyczny Phil Spector, który zajmował się wydawaniem płyt m.in. grup The Beatles i The Ronettes. Drugorzędną aktorkę Lanę Clarkson znaleziono martwą w domu Spectora w lutym 2003 roku. Spector twierdzi, że to nie on ją zastrzelił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

KOREKTA: [tagi] gwiazdy, [tekst] Guns N' Roses, dziesięciu za, ...sław, jak..., ...sławę, grając..., ...serialowemu, 73-letniemu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.